Na razie w sparingach Górnik idzie bez porażki. Ograł Podbeskidzie

Piłkarze występującego w ekstraklasie Górnika rozegrali swój trzeci w okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Łęcznianie zmierzyli się z I-ligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała i wygrali 2:1

Zespół trenera Andrzeja Rybarskiego od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu w Woli Orzelowskiej, gdzie zawodnicy mają znakomite warunki do treningu. Spotkanie z bielczanami było trzecim jakie Górnik do tej pory rozegrał. Wcześniej zes§ół z Łęcznej pokonał Jagiellonię Białystok 2:0 i zremisował z poznańskim Lechem (2:2). Podbeskidzie, to też wymagający rywal, który jeszcze wiosną występował na boiskach ekstraklasy. Niestety nie zdołał się w niej utrzymać, a praktycznie przesądzili o tym piłkarze Górnika, którzy w przedostatniej kolejce rozgromili drużynę z Bielska-Białej 5:1.

Wracając do ostatniego sparingu, to wszystkie gole w tym meczu strzelili zmiennicy - i to w drugiej połowie, bo do przerwy bramki nie padły. Prowadzenie dla bielczan uzyskał w 56. minucie Sebastian Bartlewski. Do wyrównania doprowadził z rzutu wolnego Krzysztof Danielewicz. Natomiast bramkę na wagę zwycięstwa - po składnej akcji całego zespołu - zdobył Bartosz Śpiączka, dla którego był to pierwszy występ w meczach kontrolnych Górnika, gdyż wcześniej pauzował po operacji wyrostka robaczkowego, a w minioną sobotę zmienił stan cywilny. Po długiej przerwie spowodowanej poważną kontuzją zagrał też Adrian Basta.

Kolejny mecz kontrolny łęcznianie rozegrają 3 lipca, a przeciwnikiem będzie I-ligowa Stal Mielec.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Podbeskidzie 1 (0)

Górnik 2 (0)

Bramka: Bartlewski (56.) - Danielewicz (79.), Śpiączka (84.).

Podbeskidzie: Zubas - Sokołowski, Piacek, Deja, Taranowski - Sierpina, Sloboda, Mikołajewski, Feruga, Podgórski - Demjan oraz Niezgoda, Jaroch, Felsch, Hiszpański, Janeczko, Chmiel, Bartlewski, Pindera. Górnik: Małecki - Sasin (75. Basta), Pruchnik Ż (46. Bielak), Bogusławski (60. Szmatiuk), Leandro (46. Leandro) - Bonin (65. zawodnik testowany), zawodnik testowany Ż (60. Danielewicz), Tymiński (46. Drewniak), Piesio (75. Śpiączka), zawodnik testowany (46. Szysz) - Szpak (60. Pitry).

źródło: Okazje.info