Trzy wzmocnienia. Volley Płock zbroi się do nowego sezonu

Siatkarski klub z Płocka, mający drugoligowe aspiracje, pozyskał trzy perspektywiczne zawodniczki.

Sezon 2015/2016 był najlepszy w 10-letniej historii MUKS Volley. Po raz pierwszy juniorki dotarły do półfinału mistrzostw Polski, niewiele zabrakło do awansu do finałowej ósemki w kraju. Równolegle drużyna zadebiutowała w trzeciej lidze seniorek. Po dobrych występach zajęła trzecie miejsce na Mazowszu, walczyła o wejście do drugiej ligi. Przeszła turniej półfinałowy, w finałowym zajęła trzecie miejsce, a szczebel wyżej awansował tylko zwycięzca.

- Ten sezon oceniam jako bardzo udany. W zawodach finałowych awans przegraliśmy minimalnie, rywalki były w naszym zasięgu - podkreśla Jerzy Chęciński, trener Volley Płock. - Nie poddajemy się, w kolejnym sezonie zamierzamy dotrzeć jeszcze dalej zarówno w juniorkach, jak i w seniorkach.

Aby te plany stały się realne, klub wzmacnia skład. Najpierw pozyskał dwie młode wychowanki Rosario Lubowidz, które mają na koncie brązowe medale mistrzostw Polski młodziczek. To Joanna Ostrowska i Aleksandra Kąpińska.

- Dziewczyny były u nas na testach, jestem bardzo zadowolony z ich umiejętności. Wierzę, że będą silnymi punktami zespołu juniorek, a także dobrym wsparciem w drużynie seniorek - zaznaczył Chęciński.

Kolejne wzmocnienie to Natalia Kapturowska, wychowanka UKS Atena Warszawa. Mierząca 182 cm wzrostu zawodniczka jest jeszcze juniorką.

- Kompletujemy skład, a jednocześnie szukamy sponsorów, zapraszamy zainteresowanych do współpracy - dodał szkoleniowiec Volley.