Terminarz Developresu Rzeszów w Orlen Lidze. Kiedy mecz z Chemikiem Police?

Od wyjazdowego spotkania z Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza sezon 2016.17 w Orlen Lidze rozpoczną siatkarki Developresu Rzeszów. Nowe rozgrywki ruszają 15 października.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Developres Rzeszów w nadchodzącym sezonie ma walczyć o co najmniej szóste miejsce w Orlen Lidze. A to za sprawą rewolucji, jakiej działacze dokonali po zakończonych niedawno rozgrywkach. Po raz drugi z rzędu Developres sezon zakończył na przed ostatniej pozycji. Rzeszowianki swoją grą nie rozpieszczały kibiców. Nie rozpieszczały też właścicieli klubu. Ich dobre występy można było policzyć na placach jednej ręki. W klubie postanowiono więc mocno przebudować kadrę, by zespół zaczął wreszcie liczyć się w kobiecej ekstraklasie.

Nowa drużyna, z gwiazdami takimi jak przyjmująca Klaudia Kaczorowska czy środkowa Katarzyna Mróz, rozgrywki ligowe rozpocznie 15 października. Na początek Developres czeka wyjazd do Dąbrowy Górniczej z aspirującym do czołówki Tauron MKS-em. Pierwsze spotkanie w hali Podpromie rzeszowianki rozegrają tydzień później. 22 października zagrają z Budowlanymi Łódź.

W pierwszej rundzie, która potrwa do 30 grudnia, kibice w Rzeszowie zobaczą spotkania m.in. z mistrzem Polski, Chemikiem Police (5.11), BKS-em PROFI CREDIT Bielsko-Biała (10.12) czy Impelem Wrocław (30.12). Runda rewanżowa rozpocznie się 4 stycznia, a zakończy, według terminarza 25 marca. Wtedy Developres zagra we Wrocławiu.

W tym sezonie w Orlen Lidze wystąpi 14 drużyn. O dwie więcej niż w ostatnich rozgrywkach. Ekstraklasę powiększono o zespoły ŁKS-u Commercecon Łódź i Budowlanych Toruń. W związku z tym, na zakończenie ligi rozegrany zostanie baraż, w którym ostatnia drużyna zagra z pierwszoligowcem, który aspirował będzie do występów w Orlen Lidze. To nowość i zarazem normalność, bo w ostatnich sezon liga została zamknięta, przez co ucierpiała rywalizacja sportowa.

Zanim zostanie rozegrany baraż, każdy z zespołów zagra o poszczególne lokaty. Drużyn z miejsc 1-4 po rundzie zasadniczej rywalizować będą o medale. W tym gronie faworytem będzie Chemik Police, który od kilka lat dominuje w Orlen Lidze. Drużynie z Rzeszowa trudno będzie wskoczyć do "czwórki", choć skład, jaki skompletowano w Developresie, jest w stanie sprawić niespodziankę. - Z szóstego miejsca będę zadowolony. Tak samo mówiłem rok temu. Wtedy jednak trochę się rozpędziliśmy. Żeby tylko ominęły nas kontuzje - mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu.

Rundę play-off zaplanowano na 8 i 19 kwietnia. W niej poza pierwszą czwórką zespoły walczyć będą o miejsca 5-6, 7-8, 9-10, 11-12, 13-14. Rywalizacja, podobnie jak w półfinałach, toczyć będzie do dwóch zwycięstw. Spotkania decydujące o mistrzostwie Polski (rywalizacja do dwóch zwycięstw) oraz o brązowym medalu odbędą się 3 maja. W międzyczasie rozegrany zostanie również wspomniany baraż.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

źródło: Okazje.info

Więcej o: