Pierwszy transfer AZS-u Częstochowa. Atakujący z doświadczeniem w PlusLidze

AZS Częstochowa pochwalił się wreszcie pierwszym transferem. Do siódemki zawodników, którzy mają ważne kontrakty dołączył Paweł Adamajtis. 26-letni gracz ma być jednym z dwóch atakujących akademików.

Odkąd zakończył się sezon w PlusLidze, o AZS-ie mówiło się bardzo mało. Klub poinformował o odejściu Brazylijczyka Felipe Airtona Bandero, potem okazało się, że barwy zmieni również Łukasz Polański. Cała reszta była wielkim znakiem zapytania, z kształtem budżetu, od którego zależały kolejne ruchy, włącznie. Dziś wciąż nie wiadomo jakimi pieniędzmi klub będzie dysponował w nowym sezonie. Rozmowy ze sponsorami (z Tauronem ponoć także) trwają i wkrótce powinno się wyjaśnić jaki będzie ich efekt. Dotychczas sporo się działo w strukturach spółki - doszło do zmian w zarządzie i radzie nadzorczej - teraz powoli klub powinien odkrywać "sportowe kary".

Paweł Adamajtis, który podpisał właśnie kontrakt, w sierpniu skończy 26 lat. W latach 2009-2012 występował w pierwszoligowym Energetyku Jaworzno, skąd przeniósł się na dwa lata do AZS Politechniki Warszawskiej. Ostatnio grał w Indykpolu AZS-ie Olsztyn i w minionym sezonie zdobył 197 punktów.

Przypomnijmy, że z grona zawodników, którzy w minionym sezonie byli w kadrze AZS-u, ważne kontrakty mają środkowi Michał Szalacha, Bartłomiej Janus i Bartosz Buniak, przyjmujący Stanisław Wawrzyńczyk i Rafał Szymura, rozgrywający Tomasz Kowalski oraz młodziutki libero Kamil Szymura.

Więcej o: