Raków ma kolejnego nowego piłkarza. To obcokrajowiec, środkowy obrońca

Czech Tomas Petrasek podpisał we wtorek kontrakt z Rakowem. Ma 24 lata i jest środkowym obrońcą.

Petrasek przygodę z piłką rozpoczynał FC Hradec Kralove. Kolejnymi drużynami, w których występował były SK Hlavice, SK Roudnice nad Labem i FK Kolin. Następnie Tomas podpisał umowę z Flotą Świnoujście, jednak ze względu na problemy tego klubu, nie zdążył w polskim klubie zadebiutować. Potem Petrasek reprezentował SK Prevysov i FK Slavoj Vysehrad. Ostatnie pół roku spędził w III-ligowej Viktorii Zizkov, z którą wywalczył awans do II ligi.

- Tomasa znam od kilku lat. Nie jest to dla nas anonimowy zawodnik. Oglądaliśmy jego mecze na wideo, a także obserwowaliśmy go kilkukrotnie na żywo w spotkaniach ligowych - mówi o czeskim obrońcy dyrektor sportowy Rakowa David Balda. To piłkarz, który pasuje do naszego systemu gry. Jest wysokim środkowym obrońcą (198 cm wzrostu). Na pewno warto zwrócić uwagę na jego charakter. Jest to typ "walczaka". Dużo rozmawia i podpowiada na boisku swoim kolegom.

Balda uważa, że Petrasek może pełnić rolę lidera. - Ostatnio występował w Viktorii. Był tam podstawowym zawodnikiem i walnie przyczynił się do awansu Viktorii na zaplecze I ligi. Widzimy jeszcze rezerwy w jego grze i będziemy starali się je uwolnić. Mamy nadzieję, że szybko zaaklimatyzuje się w Rakowie - podsumowuje Balda.

Tomas Petrasek jest trzecim zawodnikiem, który wzmocnił kadrę Rakowa w ostatnich tygodniach. Wcześniej umowy z klubem z Limanowskiego podpisali: Tomasz Płonka i Patryk Szymański.

Więcej o: