Zapaśniczka z Opolszczyzny tuż za podium w mistrzostwach Europy!

Bardzo spisała się podczas mistrzostw Europy do lat 20 w zapasach kobiet przedstawicielka Orła Namysłów. Alicja Czyżowicz o której tu mowa wywalczyła bowiem w rozegranych w Bukareszcie zmaganiach piąte miejsce.

18-letnia zawodniczka z Opolszczyzny to ubiegłoroczna wicemistrzyni Starego Kontynentu juniorek młodszych i dopiero od niedawna startuje w starszej grupie wiekowej. W Rumunii rywalizowała w kategorii wagowej do 55 kg i była bliska wywalczenia medalu.

W półfinale po pasjonującej walce minimalnie uległa na punkty 4:6 późniejszej triumfatorce z Mołdawii, a w walce o brązowy medal tylko po dwóch ostrzeżeniach 0:2 doznała nieznacznej porażki z reprezentantką Bułgarii.

- Mimo braku zdobycia miejsca na podium Ala zaprezentowała się więcej niż dobrze i na następnych zawodach takiej rangi będzie jedną z faworytek. Przed nią przecież start w mistrzostwach świata we Francji, gdzie liczymy na dobry występ - nie kryje jej trener klubowy Krzysztof Pawlak, który razem z pierwszym trenerem Marcinem Marcinkiewiczem towarzyszył zawodniczce.

Więcej o: