PILNE. Rosa Radom w fazie grupowej Ligi Mistrzów!

Wprawdzie rozgrywki koszykarskiej Ligi Mistrzów organizowane przez FIBA rozpoczną się dopiero 27 września, ale już wiemy, że udział w nich zapewniony ma Rosa Radom. Bez eliminacji, obok innych 30 drużyn zagra także kolejny zespół z Polski - Anwil Włocławek, bądź Energa Czarni Słupsk.

Najbardziej elitarne rozgrywki tego szczebla organizowane przez FIBA w Europie, jeszcze kilka sezonów temu były tematem zamkniętym dla radomskiego klubu.

Przed rokiem działacze prężnie rozwijającego się zespołu, postanowili jednak zgłosić drużynę do europejskich pucharów - rozpoczynając swoją przygodę od rozgrywek FIBA Europe Cup. W nich podopieczni Wojciecha Kamińskeigo wypadli na tyle dobrze, że awansowali do II rundy - okazując się lepszym zespołem m.in. od drużyn z Finlandii, czy Macedonii.

W maju kibiców Rosy zszokowała informacja, że wicemistrzowie Polski starają się o grę w Lidze Mistrzów. Działacze na czele z prezesem Przemysławem Saczywko robili co mogli, by podołać wyzwaniu i spełnić wszelkie wymagane postulaty, dotyczące licencji.

W końcu zapadła decyzja, że Rosa Radom, ale i jeszcze jedne klub z Polski - wystartuje w Lidze Mistrzów - od razu w fazie pucharowej!

W niej zagra 32 drużyny. Dwadzieścia cztery z nich są już znane, a eliminacje (27 wrzesień - 6 październik) wyłonią osiem pozostałych zespołów. W eliminacjach wystartuje 32 drużyny, a wśród nich jeden zespół z Polski.

Obecnie działacze Rosy czynią wszystko, by Liga Mistrzów rozgrywana była w Radomiu, ale jeśli hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie uzyska licencji, wówczas areną zmagań radomian będzie Lublin.

źródło: Okazje.info

Więcej o: