Kadra B trenuje w Radomiu. Nie ma w niej koszykarzy Rosy

W Radomiu pod okiem trenera Marka Łukomskiego trenuje drugi zespół reprezentacji Polski. Kadra B stanowiąca bezpośrednie zaplecze "głównej" reprezentacji zgrupowanie w naszym mieście zakończy w czwartek.

Wprawdzie trener Marek Łukomski na radomskie zgrupowanie powołał trzech zawodników Rosy, ale żaden z nich nie bierze udziału w zajęciach z zespołem. Daniel Szymkiewicz, który został uznany za największy postęp zakończonego nie tak dawno sezonu Tauron Basket Ligi - wyjedzie na zgrupowanie kadry A. Z kolei Damian Jeszke obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych i jego absencja jest usprawiedliwiona. Z kolei Łukasz Bonarek, któremu także chciał się przyjrzeć trener Łukomski, jest kontuzjowany.

Jedynym radomianinem, ale nie występującym w barwach Rosy - jest Jakub Garbacz (KING Wilki Morskie Szczecin). On wspólnie z 13 innymi zawodnikami odbywa zajęcia w halach: Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego i Zespołu Szkół Budowlanych, a także w klubie POP GYM Sport & Health.

Kadra B, trenująca w Radomiu:

Andy Mazurczak (Wisconsin-Parkside), Grzegorz Grochowski (Polfarmex Kutno), Sebastian Kowalczyk (Polfarmex Kutno), Filip Matczak (Asseco Gdynia), Mateusz Dziemba (TBV Start Lublin), Jakub Garbacz (King Wilki Morskie Szczecin), Jarosław Zyskowski jr (Polfarmex Kutno), Przemysław Żołnierewicz (Asseco Gdynia), Mateusz Kostrzewski (PGE Turów Zgorzelec), Michał Nowakowski (King Wilki Morskie Szczecin), Jakub Patoka (Siarka Tarnobrzeg), Mateusz Bartosz (Polfarmex Kutno), Jakub Parzeński (MKS Dąbrowa Górnicza), Jarosław Trojan (TBV Start Lublin).

Więcej o: