Buczyńska złotą medalistką mistrzostw Polski w deblu

Aleksandra Buczyńska z RKT Return Radom zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w tenisie. Jej partnerką w grze podwójnej była Daria Kuczer (Promasters Szczecin).

W Gliwicach odbyły się Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. W nich nie zabrakło także reprezentantki Returnu Radom, a o medale w grze podwójnej jak i w singlu rywalizowała - Aleksandra Buczyńska.

Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, udział w grze pojedynczej zakończyła już po pierwszym swoim meczu. Radomianka wyraźnie uległa Agacie Bieńkowskiej. Niepowodzenie w singlu Buczyńska powetowała sobie w deblu. Tam występując w parze z Darią Kuczer, wygrała trzy mecze i awansowała do finału.

W nim na debel radomsko-szczeciński czekały: Olga Brózda (AT Angelique Kerber Pruszczykowo i Justyna Jegiołka (UKS Smecz Leśnica). Pierwsza partia zakończyła się porażką Buczyńskiej i jej koleżanki w stosunku 4:6. Następny - jeszcze bardziej zacięty set - zakończył się tiebreakiem, który doprowadził do remisu. W końcu decydujący trzeci set (supetiebreak), to wyrównany bój, zakończony triumfem duetu: Buczyńska/Kuczer 12:10.

Wyniki:

A. Buczyńska/Daria Kuczer - Jaśmina Kostek/Magdalena Stępnik (MUKS Gemik Kielce) v/o

A. Buczyńska/Daria Kuczer - Paulina Bednarczyk/Agata Bieńkowska (WTT Wejherowo) 6:2 6:7 10:3

A. Buczyńska/Daria Kuczer - Oliwia Szymczuch (Sport Klub Kryspinów)/Klaudia Wira (AZS Poznań) 6:3 6:3

A. Buczyńska/Daria Kuczer - Olga Brózda (AT Angelique Kerber Puszczykowo)/Justyna Jegiołka (UKS Smecz Leśnica) 4:6 7:6 12:10.