Open Water Natura Mazur. Znamy zwycięzców zawodów

Na starcie stanęło blisko 40 miłośników pływania.

W zawodach pływackich o Puchar Gminy Jedwabno zorganizowanych w Warchałach k. Szczytna wzięło udział blisko 40 osób. Impreza wchodzi w skład Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym.

Zawodnicy płynęli na dystansie niespełna trzech kilometrów. Wyścig podzielono na wiele kategorii, dzięki czemu każdy uczestnik miał swój cel do zrealizowania i motywację do uzyskania jak najlepszego wyniku.

Zawody wygrał Krzysztof Pielowski z MTP Kormoran Olsztyn (38 minut i 30 sekund) Wśród pań zwyciężyła Gabriela Wójtowicz z AZS Gdańsk (42 minuty i 55 sekund).

Większość startujących stanowili pływacy należący do klubu Aquasfera Masters Olsztyn i MTP Kormoran Olsztyn. W imprezie mógł wziąć udział każdy, kto ukończył 15. rok życia i podpisał oświadczenie o zdolności do udziału w zawodach.