Kadra Cerradu Czarnych bogatsza o kolejnego siatkarza. Urbanowicz na przyjęcie

Szósta ekipa poprzedniego sezonu PlusLigi, czyli Cerrad Czarni Radom dopina kadrę na sezon 2016/2017. Do drużyny trenera Roberta Prygla dołączył Jakub Urbanowicz, który występuje na pozycji przyjmującego.

Urbanowicz ma 23 lata i mierzy 202 centymetry. Urodził się w Olsztynie i to tam zaczynał swoją sportową przygodę. W 2010 roku reprezentował AZS Olsztyn w Młodej Lidze. Rok później grał już drużynie seniorów, debiutując w rozgrywkach PlusLigi. W ostatnich latach zawodnik występował na boiskach I ligi. W minionym sezonie bronił barw Ślepska Suwałki. Wcześniej występował w Camperze Wyszków. - W sierpniu Kuba skończy 23 lata, ale to wciąż zawodnik posiadający ogromne rezerwy. Duże możliwości potwierdził w rozgrywkach I ligi. W minionym sezonie był jednym z najbardziej wyróżniających się siatkarzy tego szczebla rozgrywek. Jego atutem jest zagrywka i atak - podkreśla Dariusz Fryszkowski, kierownik klubu Cerrad Czarni.

To już kolejny transfer sfinalizowany przez Cerrad Czarnych po zakończeniu poprzedniego sezonu. Urbanowicz jest już ósmym zawodnikiem, który zasilił radomski zespół. Wcześniej radomianie pozyskali reprezentantów USA: środkowego Davida Smitha oraz libero Dustina Wattena. Drużynę wzmocnili również mistrzowie świata i Europy kadetów, czyli atakujący Jakub Ziobrowski i przyjmujący Tomasz Fornal. W Cerrad Czarnych zagra także Łukasz Wiese, ostatnio gracz Łuczniczki Bydgoszcz oraz wracający do macierzystego klubu, rozgrywający Kacper Gonciarz. Trener radomian Robert Prygiel postawił także na utalentowanego wychowanka Piotra Filipowicza, który został zajmie pozycję libero.

Warto dodać, że skład Czarnych nie jest jeszcze zamknięty. Do zespołu z Radomia dołączy jeszcze co najmniej dwóch graczy: środkowy i rozgrywający.

Więcej o: