Kolarskie nadzieje z Kolejarza walczyły w mistrzostwach Polski

Zawodnicy Kolejarza Częstochowa ścigali się w miniony weekend w mistrzostwach Polski juniorów oraz mistrzostwach Polski szkółek kolarskich.

W rozegranych w Świdnicy zawodach juniorów, w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 125 km, Michał Stefanek zajął 8. miejsce, a Konrad Bielas w jeździe indywidualnej był 24.

W Raszkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego rywalizowano w mistrzostwach Polski szkółek kolarskich. Tutaj najlepiej z młodych adeptów z Częstochowy spisała się Julia Makles, która w wyścigu ze startu wspólnego i w jeździe na czas zajmowała 4. miejsce. Kajetan Wąsowicz był 9. i 6., a Wiktor Stalka zajął odpowiednio 10. i 7. pozycję. Konkurencja była jednak bardzo silna. W Polsce istnieje bowiem 160 szkółek.

Przy okazji MP, w Raszkowie odbyły się także wyścigi młodzików i młodziczek. Tutaj częstochowianie również zajmowali czołowe miejsca. Najlepszy, Mateusz Bylica tył 3. w jeździe na czas. Trzecia w wyścigu ze startu wspólnego finiszowała też Katarzyna Dawczyńska.