Reprezentant Argentyny ostatnim wzmocnieniem AZS Olsztyn

Przyjmujący Ezequiel Palacios podpisał dwuletni kontrakt z akademikami. To była ostatnia niewiadoma w kadrze Indykpolu AZS Olsztyn na najbliższy sezon.

Znana jest już pełna kadra siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn na najbliższy sezon PlusLigi. Najnowszym i zarazem ostatnim nabytkiem akademików został argentyński przyjmujący Ezequiel Palacios. Ten 24-letni siatkarz przez całą swoją karierę związany był z jednym klubem. Po siedmiu latach gry dla La Union Formosa Club postanowił zmienić otoczenie i spróbować swoich sił w Europie.

Trzeci obcokrajowiec w AZS

Palacios jest reprezentantem Argentyny. W ubiegłym roku zdobył z drużyną narodową Puchar Panamerykański. W 2016 r. został wybrany najlepszym przyjmującym Kontynentalnych Kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Co ciekawe, polscy fani siatkówki mogli ujrzeć go w akcji w miniony weekend, kiedy występował z Argentyną w rozgrywkach Ligi Światowej.

Argentyńczyk będzie trzecim obcokrajowcem w kadrze klubu z Kortowa. W ubiegłym tygodniu władze zespołu zakontraktowały jeszcze atakujących: Czecha Jana Hadravę i Holendra Hidde Boswinkela.

Wszystkie karty odkryte

Znana jest tym samym ostateczna kadra akademików na sezon 2016/2017. Na Warmię zawitało dziesięciu nowych zawodników:

rozgrywający: Paweł Woicki, Łukasz Makowski

atakujący: Hidde Boswinkel, Jan Hadrava, Piotr Szostek

środkowi: Daniel Pliński, Miłosz Zniszczoł, Szymon Kulik, Maciej Ostaszyk

przyjmujący: Wojciech Włodarczyk, Aleksander Śliwka, Ezequiel Palacios, Adrian Buchowski, Jakub Kochanowski, Oliwier Kubacki, Leszek Wójcik

libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

Pierwszy oficjalny mecz Indykpol AZS Olsztyn rozegra 5 października w ramach pierwszej kolejki PlusLigi sezonu 2016/2017. Przeciwnikiem podopiecznych Andrei Gardiniego będzie Jastrzębski Węgiel. AZS rozegra spotkanie na wyjeździe.

Więcej o: