Kapitan przedłużyła kontrakt z Chemikiem. Poznaliśmy terminarz Orlen Ligi

Nie licząc Heleny Havelkovej, Chemikowi uda się najprawdopodobniej zatrzymać wszystkie kluczowe zawodniczki. W poniedziałek kontrakt przedłużyła kapitan Aleksandra Jagieło.

Przyjmująca w Chemiku występuje od 2014 roku. Z zespołem zdobyła dwa mistrzostwa, Puchar i Superpuchar Polski. W całej, bardzo bogatej w sukcesy karierze, zapisała na swoim koncie także dwa mistrzostwa Europy, siedem tytułów mistrza Polski, Puchar CEV, trzy Puchary i Superpuchary Polski. W sezonie 2015/16 pełniła rolę kapitana drużyny. Jest jedną z najbardziej doświadczonych i utytułowanych siatkarek Orlen Ligi.

- Gram w siatkówkę już od wielu lat. W Chemiku czuję się bardzo dobrze, próbuję pomagać drużynie zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Z roli kapitana starałam się wywiązać jak najlepiej. Cieszę się, że zostaję tutaj na kolejny sezon - mówi Jagieło.

To szósta zawodniczka, która na pewno zagra w barwach mistrza Polski w sezonie 2016/17. Wcześniej klub informował o zaoferowaniu nowych kontraktów Annie Werblińskiej, Agnieszce Bednarek-Kaszy, Stefanie Veljković, Katarzynie Gajgał-Anioł i Marioli Zenik.

Zaczną z Piłą

We wtorek poznaliśmy też terminarz rozgrywek Orlen Ligi, które zostaną powiększone o dwie drużyny (14 zespołów). Sezon rozpocznie się 15 października. Chemik zagra u siebie z PTPS-em Piła.

Pierwsza część sezonu:

1. Chemik Police - PTPS Piła (15.10.2016)

2. KS Pałac Bydgoszcz - Chemik Police (22.10.2016)

3. Chemik Police - Legionovia Legionowo (29.10.2016)

4. Developres SkyRes Rzeszów - Chemik Police (05.11.2016)

5. Chemik Police - KSZO Ostrowiec (12.11.2016)