Znamy terminarz Asseco Resovii w PlusLidze. Hit już w 3. kolejce!

Choć nowy sezon w PlusLidze ruszy dopiero 1 października, wiadomo już z kim i kiedy zagrają siatkarze Asseco Resovii. Terminarz ligi jest znany, choć nie są wykluczone zmiany., choćby gospodarzy poszczególnych spotkań.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Przypomnijmy, że w nowym sezonie PlusLiga będzie liczyć nie 14 drużyn jak dotychczas, ale aż 16. Do ekstraklasy dołączyły bowiem Espadon Szczecin i GKS Katowice. Ten pierwszy zespół już w drugiej kolejce przyjedzie do Rzeszowa, by zagrać z wicemistrzami Polski. Pojedynek ten odbędzie się 8 października, a smaczku doda mu fakt, że w zespole ze Szczecina ma zagrać Łukasz Perłowski, środkowy bloku, który niemal całą swoją karierę siatkarską związał z Asseco Resovią.

Tydzień wcześniej resoviacy rozpoczną sezon od starcia w Rzeszowie z AZS Politechniką Warszawską, a już w trzeciej kolejce, 15 października zmierzą się w Bełchatowie z PGE Skrą. Kolejny elektryzujący kibiców pojedynek odbędzie się dopiero w ostatniej kolejce. Wtedy wicemistrzowie Polski zmierzą się z mistrzami, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w ich hali, 17 grudnia.

Runda rewanżowa ruszy jeszcze w starym roku, 30 grudnia, a w hali Podpromie faworyci rozgrywek pojawią się 14 stycznia (PGE Skra Bełchatów) i 1 kwietnia (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle). Tydzień później rozpoczną się play-offy, grane systemem mecz i rewanż. Play-offy zaczną się od półfinałów, a później meczów o medale. Ostatnie spotkanie sezonu, decydujące o mistrzostwie Polski odbędzie się 6 maja.

Terminarz meczów Asseco Resovii:

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: