Developres skompletował kadrę. Cel: play-offy

Dziesięć nowych zawodniczek zobaczymy w przyszłym sezonie w drużynie Developresu Rzeszów. Rewolucja kadrowa ma sprawić, że zespół z Podkarpacia zacznie liczyć się w kobiecej siatkówce.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

- Musieliśmy zrobić rewolucję. To były nasze przemyślane decyzje - nie ukrywał kilka dni temu Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu Rzeszów.

Rewolucja kadrowa była odpowiedzią na słaby poprzedni sezon. W nim Developres zajął przedostatnie miejsce, a przyczyniły się do tego błędy, jakie popełniono przy dobrze zawodniczek. W zespole nie było atmosfery, co miało przełożenie na wynik.

W nowym sezonie ma być inaczej. W Rzeszowie mają być play-offy. Zagwarantować je mają nowe zawodniczki, w tym potencjalne gwiazdy zespołu - Klaudia Kaczorowska i Katarzyna Mróz. Obie mają na koncie występy w reprezentacji Polski. Zdobywały też złote medale mistrzostw Polski. Kaczorowska do Developresu trafiła z Atomu Trefla Sopot. Mróz ostatnie cztery lata spędziła w Chemiku Police, który zdominował rozgrywki w Orlen Lidze.

Ponadto Developres wzmocniły atakujące Adela Helić, Patrycja Falkus, przyjmujące Natalia Strózik i Kremena Kamenowa z Bułgarii, środkowa Karolina Szymańska, rozgrywające Anna Kaczmar i Karolina Szczygieł oraz libero Joanna Nickowska. Kontrakty przedłużyły natomiast środkowe Magdalena Hawryła, Katarzyna Warzocha, przyjmująca Ewa Śliwińska i libero Lucyna Borek. - Wiem, że zrobiliśmy dobry zespół, że będziemy grali fajną i lepszą siatkówkę - zapewnił wiceprezes Developresu, dla którego planem minimum w nowym sezonie będzie szóste miejsce i gra w fazie play-off. - Z szóstego miejsca będę zadowolony. Tak samo mówiłem rok temu. Wtedy jednak trochę się rozpędziliśmy. Żeby tylko ominęły nas kontuzje - dodał.

Developres przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 25 lipca. Zespół w planach ma m.in. obóz w Tryńczy. Do tego rzeszowianki rozegrają wiele spotkań kontrolnych. Podopieczne trenera Jacka Skroka czekają turnieje sparingowe w Wieliczce, Kobyłce, Ostrowcu Świętokrzyskim i Rzeszowie.

Sezon w ORLEN Lidze wystartuje 15 października. Na początek Developres zagra na wyjeździe w Dąbrowie Górniczej. U siebie w drugiej kolejce w Rzeszowie zmierzy się Budowlanymi Łódź. Runda zasadnicza zakończy się 25 marca. Następnie 8 i 18 kwietnia rozegrane zostaną półfinały oraz spotkania o miejsca. Zakończenie sezonu przewidziano na 3 maja.

W nadchodzących rozgrywkach wystąpi 14 zespołów. Liga powiększona została o ŁKS Commercecon Łódź i Budowlanych Toruń. Drużyna, która zakończy rozgrywki na ostatnim miejscu, zagra baraż z zespołem z I ligi. Ten musi jednak spełnić warunki regulaminowe ORLEN Ligi.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: