Weekend na piasku. Upał, deszcz, zwycięstwo i szampan [FOTO, PODSUMOWANIE]

Największy w tym roku upał w piątek i w sobotę, skwar także w niedzielę, a po południu nagła zmiana pogody - mocny deszcz, wiatr, pioruny. W takich warunkach rywalizowały 24 zespoły piłki ręcznej plażowej, walczące w Beach Handball Płock 2016.

W finale męskim powody do radości mieli gospodarze. Zwycięzca dwóch poprzednich edycji, BHT Auto Forum Petra, miał jednak ciężką przeprawę z zespołem z Piotrkowa Trybunalskiego. Gracze BHT GRU Juko wyszli na mokry piach niezwykle zmotywowani, rzucili się do walki od pierwszej sekundy. Petra wydawała się nieco zaskoczona, przegrywała 2:8, 4:10, 12:16. W emocjonującej końcówce pierwszej części gospodarze odrabiali straty, ale nie zdążyli, przegrali 16:17.

W drugiej części na boisku było nerwowo, często dochodziło do spornych sytuacji, zderzeń, a sędziowie nie mieli łatwego zadania. Zespół z Płocka dopingowała spora grupa fanów, ale i rywale mieli na trybunach bardzo głośnych zwolenników. Petra przegrywała 6:8, ale po udanych akcjach i świetnych obronach Adriana Fiodora wygrała końcówkę jak z horroru 18:17.

W decydującej części, czyli tzw. shoot-outach nie było już tak równo. Petra szybko wypracowała przewagę, rywale zaczęli się mylić, popełniać proste błędy. BHT Auto Forum Petra wygrała cały finał 2:1.

- Jesteśmy najlepsi! - mogli zaśpiewać kibice płockiego teamu po szóstym wygranym meczu w weekendowych zawodach. Do okazałego pucharu za pierwsze miejsce polał się szampan, były zdjęcia i wywiady.

Trzecią lokatę zajęła Fundacja Akademia Sportu. W turnieju żeńskim wygrały szczypiornistki Westsite Amsterdam, wyprzedziły Byczki Kowalewo Pomorskie i Norwegię.

Aż trzy wyróżnienia indywidualne przypadły graczom Petry. Otrzymali je: Adrian Fiodor (bramkarz), Marcin Miedziński (kołowy) i Łukasz Niedzielak (obrońca). Skład płockiej drużyny: Adrian Fiodor, Artur Niesłuchowski, Kacper Adamski, Filip Koper, Konrad Koper, Michał Kwiatkowski, Marcin Miedziński, Bartosz Wojdak, Tomasz Wiśniewski, Adrian Turkowski, Łukasz Niedzielak, Miłosz Rupp, Jarosław Suski.

Sponsorami zawodów byli m.in.: Auto Forum, Solumus, Urząd Miasta Płocka i Orlen.