Siatkarze Asseco Resovii grali w Lidze Światowej. Popisy Ivovicia, Rossarda i Jaeschke

Aż siedmiu siatkarzy Asseco Resovii wystąpiło w weekend w meczach Ligi Światowej. Kilku z nich zanotowało bardzo dobre występy.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Czterech resoviaków występowało w turnieju w Łodzi, w którym Polacy ograli Argentynę 3:1 oraz przegrali z Rosją 1:3 i Francją 0:3. Biało-czerwoni wciąż grają w eksperymentalnym składzie, dlatego też ich wyniki nie zachwycają. W każdym z trzech meczów w wyjściowym składzie wychodził środkowy Asseco Resovii Piotr Nowakowski, ale żadnego meczu nie skończył na boisku. Z Argentyną zmienił go kolega z zespołu Marcin Możdzonek. Do tej pory Nowakowski zdobył 9 punktów, przy 45-procentowej skuteczności w ataku i 4 blokach. Możdzonek zdobył dwa punkty, po ataku i bloku.

Przeciwko Rosji Nowakowski grał w dwóch pierwszych setach, zdobył 3 punkty, przy 60-procentowej skuteczności w ataku. Możdżonek występował cały mecz, uzbierał 6 punktów, przy 40-procentowej skuteczności ataku, zaliczył blok i asa.

Z Francją z kolei Możdżonek siedział na ławce, a Nowakowski w dwóch pierwszych setach zdobył 4 punkty, przy 57-procentowej skuteczności ataku. Trzeci z resoviaków, libero Damian Wojtaszek, wszystkie trzy spotkania oglądał z kwadratu dla rezerwowych.

Czwartym z siatkarzy Asseco Resovii, który grał podczas turnieju w Łodzi był Francuz Thibault Rossard. Francuzi wygrali z Rosją 3:0, przegrali z Argentyną 2:3 i pokonali Polskę 3:0. Rossard przeciwko Rosji nie grał, z Argentyńczykami wszedł na krótką zmianę, a przeciwko Polsce rozegrał znakomite spotkanie. Przyjmujący, który w reprezentacji gra na ataku zdobył 21 punktów, przy 57-procentowej skuteczności w ataku. Zaliczył też udany blok.

Podczas turnieju w Belgradzie dobre zawody rozegrał Serb Marko Ivović. Serbowie wygrali po 3:1 z Brazylią, Bułgarią i Iranem. Przyjmujący Asseco Resovii, rozegrał dwa bardzo dobre mecze przeciwko Brazylijczykom i Bułgarom. Z Iranem wszedł na krótką zmianę.

Przeciwko Brazylii Ivović zdobył 13 punktów, mając aż 59-procentową skuteczność w ataku. Zaliczył też trzy asy. W meczu z Bułgarią uzbierał 9 punktów, przy 37-procentowej skuteczności ataku. Zaliczył też blok i asa.

Z kolei w turnieju w Rzymie występował Amerykanin Thomas Jaeschke. Reprezentacja USA wygrała 3:2 z Belgią, 3:1 z Australią i 3:0 z Włochami. Przyjmujący Asseco Resovii nie zagrał w starciu z Belgami, ale przeciwko Australii i Włochom zaliczył bardzo dobre występy. Z Australią zdobył 11 punktów, miał 45 procent skuteczności w ataku, dołożył też blok i asa. Z Włochami był najlepiej punktującym graczem swojej ekipy, zdobył 14 punktów, przy 58-procentowej skuteczności ataku. Zaliczył też dwa bloki.

W drugiej grupie Ligi Światowej grali też Kanadyjczycy, do składu których wrócili dwaj nowi gracze Asseco Resovii Gavin Schmitt i John Gordon Perrin. Kanada wygrała po 3:0 z Chinami i Koreą oraz 3:1 z Portugalią. Schmitt wystąpił tylko w tym pierwszym meczu, Perrin w dwóch, a w trzecim pojawiał się na zmiany. Przeciwko Chinom obaj nowi siatkarze Asseco Resovii zdobyli po 16 punktów, obaj zaliczyli po dwa bloki i po asie. Perrin miał 52-procentową skuteczność w ataku, Schmitt 54-procentową. Przeciwko Korei Peerin zdobył 11 punktów, w tym trzy po blokach. W ataku miał 47-procentową skuteczność. Z Portugalią zdobył 9 punktów, przy 60 procentach skuteczności w ataku.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

źródło: Okazje.info

Więcej o: