Lech Poznań. Szymon Drewniak: Czas spróbować sił w ekstraklasie. Lech? To mój klub i życzę mu powodzenia

Szymon Drewniak został ponownie wypożyczony z Lecha Poznań. Tym razem trafił do Górnika Łęczna. - Wybrałem ten klub z uwagi na duże zainteresowanie ze strony trenera. Nic jednak nie będę miał za darmo. Muszę sobie wywalczyć miejsce w składzie - przyznaje Drewniak na stronie oficjalnej Lecha.

Szymon Drewniak został ponownie wypożyczony z Lecha Poznań. Miniony sezon 23-letni pomocnik spędził na wypożyczeniu w Chrobry Głogów, gdzie rozegrał 33 mecze, zdobył trzy bramki i zaliczył sześć asyst. - To był udany sezon. Najważniejsze dla mnie było to, żeby grać. Tego mi w poprzednich sezonach brakowało. Regularne występy zwiększają pewność siebie, mogłem poczuć piłkę, przestrzeń na boisku. To dla mnie było najważniejsze - mówi Drewniak na łamach oficjalnej strony Lecha.

Tym razem Kolejorz oddał go na rok do Górnika Łęczna. Trzynasty zespół zeszłego sezonu ekstraklasy był zdeterminowany, by ściągnąć Drewniaka. Szczególnie, że z klubem pożegnał się występujący w środku pomocy Tomasz Nowak. - Wybrałem ten kierunek właśnie z uwagi na duże zainteresowanie ze strony trenera, a jeśli on mnie chce to dużo znaczy. Nic jednak nie będę miał za darmo. Muszę sobie wywalczyć miejsce w składzie. Zobaczymy jak to będzie, ale jestem optymistą - tłumaczy 23-latek.

Sam zainteresowany miał okazję wystąpić już w nowym klubie. W miniony piątek zadebiutował w zielono-czarnych barwach przeciwko... Lechowi Poznań. Kolejorz zmierzył się z Górnikiem w ramach sparingu. - Wszyscy życzyli mi powodzenia - zdradza Drewniak: - Cały czas utrzymujemy kontakt z chłopakami z klubu. Mam nadzieję, że tak będzie nadal. Lechowi życzę powodzenia. To jest mój klub i wiem, że ten sezon będzie dla niego lepszy

źródło: Okazje.info

Więcej o: