Superliga w nowej formule. Zmiana systemu rozgrywek

W nadchodzącym sezonie nastąpi zmiana systemu rozgrywek PGNiG Superligi kobiet. Nie będzie już fazy play-off.

Do rywalizacji przystąpi tak jak w minionym sezonie 12 zespołów. Tak jak było do tej pory wszystkie drużyny rozegrają dwie pełne rundy systemem mecz i rewanż. Następnie zespoły zostaną podzielone na dwie grupy - podobnie jak w piłkarskiej ekstraklasie, tym, że będą liczyły nie po osiem ekip, jak w futbolu, ale po sześć - i pierwsza z nich będzie walczyła o mistrzostwo Polski, a druga o utrzymanie się w krajowej elicie. Do pierwszej ligi zostanie zdegradowana ostatnia drużyna, a przedostatnia rozegra baraż z wicemistrzem I ligi. Ten system oznacza, że każdy zespół obligatoryjnie musi rozegrać po rundzie zasadniczej jeszcze dziesięć spotkań.

Rozgrywki rozpoczną się 3/4 września, a sezon zasadniczy zakończy się 25 marca 2017 roku. Od 1 kwietnia zespoły będą rywalizowały w grupach. Natomiast mistrza Polski poznamy 27 maja, o ile oczywiście nie zostanie on wyłoniony wcześniej. Spotkania barażowe zaplanowano na 31 maja i 3 lub 4 czerwca.

Mistrzynie kraju - lubelski MKS Selgros dwie pierwsze kolejki rozegrają na wyjazdach. Na inaugurację sezonu zespół trener Sabiny Włodek zmierzy się w Nowym Sączu z Olimpią-Beskidem, a potem spotka się w Gdyni z Vistalem. Pierwsze spotkanie przed własną publicznością lublinianki rozegrają 17 lub 18 września, a ich rywalem będzie UKS PCM Kościerzyna.

Rozgrywająca zostaje

Kolejną zawodniczką MKS Selgros, która zawarła umowę z klubem jest Kamila Skrzyniarz. Rozgrywająca będzie występowała drużynie mistrza Polski przez następny rok. Wcześniej z MKS Selgros podpisały kontrakty: Aleksandra Rosiak i Sylwia Matuszczyk, a przedłużyły umowy zawodniczki od kilku sezonów występujące w drużynie mistrza Polski: Edyta Charzyńska, Joanna Drabik, Marta Gęga, Agnieszka Kocela, Katarzyna Kozimur, Alesia Mihdaliova i Małgorzata Rola. Z wypożyczenia powróciła Dagmara Nocuń. Natomiast odeszły z zespołu: Jessica Quintino (duńskie Odense), Joanna Szarawaga (Vistal Gdynia), Karolina Bijan (do niemieckiej Bundesligi) i bramkarka Ekaterina Dzhukeva.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

źródło: Okazje.info

Więcej o: