W hali MOSiR- u przy Narutowicza ruszyły prace remontowe

Rozpoczęły się prace mające na celu poprawę efektywności energetycznej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Dzięki temu także fani sportu będą mogli w zdecydowanie lepszych warunkach oglądać widowiska z udziałem ich ulubionych drużyn - nie ma wątpliwości Grzegorz Janduła, prezes MOSiR-u.

Prace, za które odpowiada firma Opeus Energia prowadzone są w ramach projektu "Poprawa efektywności energetycznej Hali Sportowej MOSiR Radom poprzez kompleksową termomodernizację oraz instalację odnawialnych źródeł energii". Ich wartość to blisko 1,4 mln złotych netto. Należy podkreślić, że projekt korzysta z dofinansowania wynoszącego blisko 69 procent kwalifikowanego kosztu realizacji Projektu pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Kwota dotacji wyniesie więc blisko 959 tys. złotych netto. Ogólnym celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynku hali, zwiększenie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych oraz zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

Termin remontu nie jest przypadkowy. - Zdecydowaliśmy się na okres wakacji, żeby prace nie kolidowały z imprezami, w których biorą udział nasze eksportowe drużyny - Rosa oraz Cerrad Czarni - tłumaczy prezes Janduła. W ramach projektu zostaną wykonane m.in. termomodernizacja hali, wymiana stolarki okiennej oraz instalacja fotowoltaiczna, umożliwiająca wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. - Powyższe działania prowadzone w ramach projektu pozwolą na poprawę efektywności finansowej i energetycznej budynku, oszczędności za energię oraz podniesienie standardu obiektu, co przełoży się na poprawę warunków oglądania sportowych widowisk dla kibiców - przekonuje prezes Janduła. Korzystając z prowadzonych w hali prac, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił także zmodernizować również istniejącą wentylację. Planowany termin zakończenia to 31 lipca 2016 roku.