Pomocnik Górnika będzie teraz grał w Zagłębiu

Występujący w Górniku Tomasz Nowak nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem z Łęcznej. Od nowego sezonu będzie występował w prowadzonym przez trenera Jacka Magierę I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec.

Ten 30-letni piłkarz rozegrał w ekstraklasie 143 spotkania, w tym 67 w barwach Górnika. Ma na swoim koncie także trzy występy w reprezentacji Polski. Jest wychowankiem Obry Kościan, a potem grał m.in. w rezerwach Amiki Wronki, Koronie Kielce, ŁKS Łódź, Polonii Bytom, białoruskim FK Homel. Do Łęcznej miał dwa podejścia - po raz pierwszy zaliczył w tym klubie wiosnę sezonu 2010/2011, a potem wrócił, też na rundę rewanżową, rozgrywek 2012/2013. Rok później świętował z Górnikiem awans do ekstraklasy. W minionym sezonie Nowak zagrał w 30 meczach łęcznian i strzelił jednego gola.

Natomiast na testach w drużynie beniaminka ekstraklasy - Arce Gdynia przebywa 26-letni obrońca łęcznian Marcin Kalkowski. Zawodnik ten odniósł poważną kontuzję, a po jej wyleczeniu nie zdołał sobie wywalczyć miejsca w podstawowym składzie Górnika i w ostatnim sezonie nie zagrał w ekstraklasie ani razu.

Jeśli chodzi o ruchy transferowe łęcznian, to do tej pory do drużyny trenera Andrzeja Rybarskiego dołączyło dwóch graczy - obrońca Dariusz Jarecki (ostatnio Termalica Bruk-Bet Nieciecza), który już niegdyś w Górniku grał oraz wypożyczony z poznańskiego Lecha pomocnik Szymon Drewniak. Ponadto nowe umowy z Górnikiem podpisali - Sergiusz Prusak, Przemysław Pitry, Leandro i Paweł Sasin. Natomiast oprócz Tomasza Nowaka klub z Łęcznej opuścili: Dziugas Bartkus, Tomislav Bożić, Marquitos, Silvio Rodić i Veljko Nikitović, który zakończył karierę.

W poniedziałek piłkarze Górnika wyjadą na zgrupowanie w okolice Mielca, gdzie będą przebywali do 6 lipca.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

źródło: Okazje.info