Płotkarz RLTL ZTE Radom medalistą mistrzostw Polski seniorów

W finałowym biegu na 400 metrów przez płotki, rozgrywanym w ramach lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów wystartowało aż czterech zawodników RLTL ZTE Radom. Najlepszy z nich Patryk Adamczyk wywalczył brązowy medal.

Do finałowego biegu na 400 metrów p.pł. zakwalifikowało się ośmiu najlepszych płotkarzy na tym dystansie w kraju. Aż czterech reprezentuje na co dzień radomski klub. W biegu finałowym najwyżej z radomian uplasował się Adamczyk, który wynikiem 50.75 sek. zapewnił sobie brązowy medal. Tuż za podium uplasował się kolejny z lekkoatletów ZTE. Mowa o Jakubie Smolińskim (51.55). Z kolei na piąty był Bartłomiej Czajkowski. Zawodnik ZTE uzyskał równe 52 sekundy. Tymczasem czwórkę finalistów klubu z Radomia uzupełnił Marcin Strzelczyk, który zajął siódme miejsce (52.38). W tej konkurencji wygrał Patryk Dobek (SKLA Sopot), który uzyskał 50.06. Srebro przypadło Robertowi Brylińskiemu z AZS -u Poznań (50.33).

W niedzielę 26 czerwca kolejne starty radomian podczas 92 MP seniorów w lekkiej atletyce. Fani tej dyscypliny w Radomiu liczą na owocne starty zawodników RLTL ZTE Radom. W konkursie skoku wzwyż powalczy Aneta Rydz, Martyna Mąkosa spróbuje sił w biegu na 100 m. przez płotki, zaś sztafeta 4x400 mężczyzn wystartuje w finale tej konkurencji. Przypomnijmy, że zawody odbywają się w Bydgoszczy. Oprócz rywalizacji o medale stanowią sprawdzian dla naszych kadrowiczów przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Amsterdamie i igrzyskami olimpijskimi w Rio De Janeiro.