Podbeskidzie - Raków 0:3. Pierwszy test czerwono-niebieskich na plus

Od zwycięstwa rozpoczęli piłkarze Rakowa serię meczów sparingowych. W Dankowicach pokonali 3:0 spadkowicza z ekstraklasy - Podbeskidzie Bielsko Biała.

Trener Marek Papszun sprawdził w spotkaniu z Podbeskidziem aż 8 nowych zawodników. Była wśród nich m.in. dwójka bramkarzy oraz defensywny pomocnik ze Słowacji, który jaki mówi wiceprezes klubu Krzysztof Kołaczyk, jest bardzo blisko podpisania kontraktu. - Tutaj pozostaje tylko kwestia pozytywnych badań medycznych, transfer jest bardzo prawdopodobny. Jeżeli chodzi o pozostałych zawodników, to będziemy się im przyglądać na podczas treningów i kolejnych meczów kontrolnych. Kolejny gracz - stoper z Czech dołączy do nas w poniedziałek - tłumaczy Kołaczyk.

W składzie Podbeskidzia, tak jak w Rakowie pojawiło się wiele nowych twarzy, ale to częstochowianie okazali się wyraźnie lepsi. Już w 8. minucie do bramki rywali trafił Przemysław Mizgała, a po przerwie Piotr Malinowski i zawodnik testowany.

- Graliśmy bardzo solidnie i wypadliśmy naprawdę pozytywnie - cieszy się prezes Kołaczyk. - Sprawdzaliśmy sporą grupę zawodników, ale na boisku było widać, że każdy wie, co ma robić. Upał oczywiście nie pomagał, ale i z tym zawodnicy sobie poradzili.

W drużynie Rakowa zabrakło m.in. kontuzjowanych Grzegorza Rogali, Petera Hofericy i Dominika Bronisławskiego. W związku z tym, że testowano dwóch bramkarzy, na sparing nie pojechał Mateusz Kos.

Podbeskidzie Bielsko Biała 0 (0)

Raków Częstochowa 3 (1)

Bramki: 8. Mizgała, 57. Malinowski, 64. zawodnik testowany

Raków:

I połowa: Zawodnik testowany - Mesjasz, Cyfert, Góra, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Figiel, Szymański, zawodnik testowany, Mizgała, Płonka.

II połowa: Zawodnik testowany, zawodnik testowany, Góra, zawodnik, testowany, Kamiński, Kmieć, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Malinowski, Piątek, Warchoł