Pogoń gorzej zniosła upał od Śląska. Porażka w sparingu

Piłkarze Pogoni Szczecin w sobotę rozegrali pierwszy sparing podczas zgrupowania we Wronkach. Przegrali ze Śląskiem Wrocław 0:1.

Mecz ze względu na spotkanie reprezentacji Polski na Euro 2016 ze Szwajcarią (godz. 15) został przełożony na 10.00. Wydawało się, że dzięki temu przynajmniej w pierwszej połowie z nieba nie będzie się jeszcze tak intensywnie lał żar. Skończyło się jednak na nadziejach, ponieważ we Wronkach już przed rozpoczęciem spotkania było ponad 30 stopni.

Zarówno Kazimierz Moskal, jak i Mariusz Rumak do boju posłali mocne jedenastki. W drużynie Pogoni zadebiutował Spas Delev, a po raz kolejny w środku pola sprawdzany był Ricardo Nunes. Zagrać nie mogli natomiast delikatnie kontuzjowani Takafumi Akahoshi, Kamil Drygas i David Niepsuj.

Portowcy nieźle rozpoczęli spotkanie i już po kwadransie powinni wyjść na prowadzenie. Nunes obsłużył prostopadłą piłką Gyurcso, a ten został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr, ale strzał Adama Frączczaka z "wapna" obronił Mariusz Pawełek. Potem podopieczni Kazimierza Moskala próbowali bezskutecznie zaskoczyć rywali wrzutkami i strzałami z dystansu. Do przerwy goli jednak nie było.

W drugiej połowie do głosu doszedł Śląsk. Najpierw ze świetnym wolejem Jacka Kiełba dobrze poradził sobie Dawid Kudła, a na dziesięć minut przed końcem wrocławianie strzelili jedyną bramkę w tym meczu. W sytuacji sam na sam nie pomylił się Kamil Biliński i to zespół Rumaka zakończył spotkanie w nieco lepszych nastrojach.

Tempo sparingu nie porwało, ale nie mogło być inaczej przy takiej temperaturze, która utrudnia normalne funkcjonowanie. Z niezłej strony pokazał się Spas Delev, który został sprawdzony zarówno na skrzydle, jak i w ataku.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Kamil Biliński 80'

Pogoń Szczecin: 1. Jakub Słowik (46' 66. Dawid Kudła) - 9. Adam Frączczak (70' 32. Robert Obst), 3. Jarosław Fojut (70' 26. Sebastian Murawski), 4. Jakub Czerwiński, 33. Mateusz Lewandowski (61' 15. Hubert Matynia) - 11. Spas Delev (70' 18 Seiya Kitano), 23. Mateusz Matras (46' 19. Jakub Piotrowski), 6. Rafał Murawski (61' 10 Dawid Kort), 77. Ricardo Nunes (77' 17. Błażej Chouwer) , 7. Adam Gyurcso (70' 29. Marcin Listkowski) - 93. Łukasz Zwoliński (21. Sebastian Rudol)

źródło: Okazje.info