Siatkówka. Przyjmująca Andrea Kossanyiova przedłużyła kontrakt z Impelem Wrocław

Czeska przyjmująca Andrea Kossanyiova zostaje w Impelu Wrocław na kolejny sezon.

Kossanyiova do Impel Wrocław trafiła jako wielokrotna mistrzyni Czech w barwach klubu z Prościejowa. W debiutanckim sezonie na Dolnym Śląsku rozegrała 33 mecze, zdobywając 191 punktów. Dwukrotnie w ręce młodej przyjmującej trafiała statuetka MVP spotkania.

- Możemy pochwalić się, że udało nam się zatrzymać bardzo wartościową zawodniczkę. Pochwalić, bo talent Andrei został zauważony nie tylko przez nas, ale i wiele innych drużyn, także spoza Orlen Ligi. Przez cały sezon Andrea dała się poznać jako bardzo pozytywna osoba i siatkarka w pełni zaangażowana w trening, mecze i życie całej drużyny. Tym zaskarbiła sobie nasze zaufanie - tłumaczy prezes Impelu Jacek Grabowski.

Andrea Kossanyiova tuż po zdobyciu medalu z Impel Wrocław udała się na zgrupowanie kadry. Wraz z reprezentacją Czech w tym sezonie brała udział m.in. w rozgrywkach II dywizji World Grand Prix. Zawodniczkę spotkać można było w Zielonej Górze, gdzie wraz z reprezentacją rywalizowała z Portoryko, Polską i Kanadą.

- We Wrocławiu poznałam wielu wspaniałych ludzi. To niesamowite miasto, uwielbiam tu przebywać. Bardzo sobie cenię przyjaciół, którymi się otaczałam cały sezon. To był główny powód, dla którego zdecydowałam się na przedłużenie kontraktu. Cieszę się też na współpracę z Markiem - to bardzo dobry trener. Klub zbudował naprawdę świetny zespół. Na pewno stać nas na walkę o najwyższe cele w nowym sezonie Orlen Ligi - mówi Andrea Kossanyiova.

źródło: Okazje.info

Więcej o: