Zawodniczka OŚ AZS Poznań prowadziła w trójskoku już od pierwszej próby i pierwszego miejsca nie oddała. Jagaciak-Michalska uzyskała odległość 14 metrów i tym samym obroniła tytuł mistrzyni Polski zdobyty przed rokiem. Drugie miejsce z wynikiem 13,75 metrów zajęła Małgorzata Trybańska-Strońska z AZS AWF Kraków. Wśród mężczyzn najlepszy był Karol Hoffmann z MKS Aleksandrów Łódzki (16,67).
Pochodząca z Puszczykowa Jagaciak przed dwoma tygodniami w Łodzi uzyskała wynik o 2 cm lepszy do minimum olimpijskiego. By wywalczyć wyjazd do Rio de Janeiro musi raz jeszcze skoczyć przynajmniej 14,15 m.