Pogoń gra sparing ze Śląskiem

W sobotę o godz. 10 piłkarze Pogoni rozegrają sparing ze Śląskiem Wrocław we Wronkach.

Są tam już od środy na obozie przygotowawczym, który potrwa do 2 lipca. Mecz będzie pierwszym poważnym sprawdzianem dla podopiecznych Kazimierza Moskala. Wcześniej grali tylko ze znacznie niżej notowanym Energetykiem Gryfino (wygrali aż 7:1).

Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane o 17, ale ze względu na mecz reprezentacji Polski w 1/8 mistrzostw Europy ze Szwajcarią (godz. 15) zostało przełożone na rano.

- Nie da się stworzyć drużyny według swojego pomysłu w ciągu kilku tygodni - mówi nowy trener Pogoni. - Trwa to znacznie dłużej. Trzeba cierpliwości. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasu nie ma zbyt wiele, bo wkrótce rusza liga i interesowały nas będą wyniki.

W zespole nie ma poważniejszych problemów kadrowych. Jedynym zawodnikiem, z którego usług nie będzie mógł skorzystać Kazimierz Moskal będzie najprawdopodobniej tylko Takafumi Akahoshi, który dochodzi do siebie po przebytym urazie. Gotowe do gry będą za to nowe nabytki David Niepsuj, Kamil Drygas i Spas Delev.

Przed rozpoczęciem rozgrywek ekstraklasy (16 lipca), portowcy rozegrają jeszcze dwa sparingi: 2 lipca w Opalenicy z izraelskim Hapoelem Beer Szewa, a 9 lipca najprawdopodobniej w Szczecinie z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice.

Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, co widać zresztą na filmach z oficjalnej strony Pogoni Szczecin.

 

źródło: Okazje.info