Euro 2016. Darko Jevtić z Lecha Poznań: Będę kibicował Szwajcarii. Ale szanse są równe

- Będę kibicował Szwajcarii. Tam się urodziłem, grałem w kadrach młodzieżowych tego kraju i będę za nich trzymał kciuki - mówi Darko Jevtić z Lecha Poznań. W sobotę o godzinie 15.00 Szwajcarzy zmierzą się z reprezentacją Polski w 1/8 finału Euro 2016.

Darko Jevtić, jak sam przyznaje, czuje się zarówno Szwajcarem, jak i Serbem. Z Serbii pochodzą jego rodzice, on sam często jeździ odwiedzać matkę na Bałkanach, ale urodził się pod Alpami i tam spędził niemal całe swoje życie. Pomocnik Lecha Poznań grał też w szwajcarskich kadrach młodzieżowych.

Nic więc dziwnego, że przed sobotnim meczem Szwajcarii z Polską mówi wprost: - Będę kibicował Szwajcarii i za nich trzymam kciuki - deklaruje Jevtić na antenie Lech TV.

Sam piłkarz nie chce jednak mianować którejś z drużyn na faworyta tego starcia w 1/8 finału Euro. - Gdzieś czytałem, że Szwajcaria jest faworytem. Ale wydaje mi się, że szanse są równe. To podobne drużyny. Cieszę się, że taki mecz się zbliża, bo będzie to na pewno interesujące spotkanie - mówi.

Do kibicowania Szwajcarom zmuszają go też znajomości. Z reprezentacji Polski zna się jedynie z Karolem Linettym, a w składzie naszych rywali rozpozna na pewno wiele znajomych twarzy. - Znam tych chłopaków, z którymi grałem w Bazylei. Schar, Sommer, Shaqiri, Xhaka, Embolo - wymienia.

Cała rozmowa z Darko Jevticiem w Lech TV poniżej:

Więcej o: