Rio 2016. Czterech siatkarzy Asseco Resovii w szerokiej kadrze na igrzyska

Trener siatkarskiej reprezentacji Polski Francuz Stephane Antiga ogłosił szeroki skład kadry na igrzyska olimpijskie, które w sierpniu odbędą się w Rio de Janeiro. W tej grupie znalazło się czterech zawodników Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Do Rio Antiga będzie mógł zabrać tylko dwunastu siatkarzy, ale w szerokiej kadrze znalazło się ich aż 20. Tyle tylko, że parę nazwisk jest tam tylko i wyłącznie pro forma, ponieważ niemal pewne jest, że szczęśliwa dwunastka wyłoni się z grupy, która kilka tygodni temu wywalczyła awans na igrzyska podczas turnieju w Japonii. A konkretniej jedyną niewiadomą jest to, który z czwórki środkowych zostanie w kraju.

W szerokiej kadrze znalazły się jednak cztery nazwiska doskonale znane kibicom Asseco Resovii. W grupie, która ma szanse na wyjazd do Rio znaleźli się rozgrywający Fabian Drzyzga, libero Damian Wojtaszek i środkowi bloku Piotr Nowakowski i Marcin Możdżonek. Wojtaszek, by pojechać na igrzyska, musiałby wygrać rywalizację z Pawłem Zatorskim, etatowym ostatnio libero naszej kadry, co wydaje się niemal niemożliwe. Drzyzga poleci zapewne do Rio, jeśli tylko upora się z problemami z kolanem. Nowakowski i Możdzonek natomiast będą zapewne rywalizować ze sobą o miejsce w dwunastoosobowym składzie.

W kadrze znalazł się też przyjmujący Aleksander Śliwka, który w nowym sezonie będzie wypożyczony z Asseco Resovii do Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Przypomnijmy, że Polacy w fazie grupowej turnieju olimpijskiego zmierzą się z Egiptem, Iranem, Argentyną, Rosją i Kubą.

Szeroki skład kadry Polski na IO:

Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Mateusz Mika, Maciej Muzaj, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Paweł Woicki, Damian Wojtaszek, Andrzej Wrona, Paweł Zatorski, Wojciech Żaliński.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.