Klub z I ligi zainteresowany obrońcą rezerw Lecha Poznań. Piłkarza chciałaby też Warta Poznań

21-letni stoper Lecha II Poznań Tomasz Dejewski jest w kręgu zainteresowań MKS Kluczbork - twierdzi serwis nto.pl. Piłkarza, który ocierał się o pierwszy zespół Kolejorza, widziałaby u siebie Warta Poznań, która chce się wzmocnić po awansie do II ligi.

Po wygraniu baraży z Garbarnią Kraków Warta Poznań wróciła do II ligi. Informowaliśmy już na POZNAN.SPORT.PL, że "Zieloni" chcieliby sprowadzić przed nowym sezonem kilku graczy z drugiej drużyny Lecha Poznań. Problem w tym, że ci mają oferty z wyżej notowanych klubów, bądź tak jak Niklas Zulciak - szukają pracy za granicą. Pomocnik urodzony we Frankfurcie pojechał na testy do Hallescher SC z niemieckiej III ligi. Piotr Kurbiel z kolei już został wypożyczony przez Kolejorza do Pogoni Siedlce.

Bardzo możliwe, że na zapleczu ekstraklasy najbliższy sezon spędzi także Tomasz Dejewski. 21-letniego środkowego obrońcę drużyny Ivana Djurdjevicia chce MKS Kluczbork, który zajął 14. miejsce w I lidze, ale utrzymał się w niej bez konieczności rozgrywania barażu, po tym jak licencji na nowy sezon nie dostał Zawisza Bydgoszcz. Zespół z Kluczborka wznawia treningi na początku przyszłego tygodnia, a klub rozgląda się za wzmocnieniami. Jednym z nich miałby być Tomasz Dejewski.

Wychowanek Olimpii Grudziądz na początku tego roku był z pierwszym zespołem Lecha Poznań na obu zimowych obozach, grał w sparingach, ale debiutu w ekstraklasie się nie doczekał. W 29 meczach III ligi zdobył dla drużyny rezerw Kolejorza trzy bramki.

Więcej o: