Lech Poznań. Darko Jevtić kontuzjowany. Szwajcar musi opuścić obóz i przejść zabieg

Darko Jevtić zmaga się z urazem kolana. - To tzw. kolano biegacza - tłumaczy lekarz Lecha dr Paweł Cybulski. Szwajcar opuści obóz przygotowawczy Lecha i uda się do Poznania na zabieg.

Jevtić już od kilku dni trenował na niższych obrotach albo w ogóle był poza zajęciami. Ofensywny pomocnik Lecha narzekał na ból w kolanie. - To tzw. kolano biegacza. Uraz polega na nadmiernym napięciu pasma biodrowo-piszczelowego, które wchodzi w kontakt z kością udową. Te dolegliwości nie pozwalają piłkarzowi na normalne trenowanie - tłumaczy na stronie klubu lekarz Lecha dr Paweł Cybulski.

Szwajcar opuści zatem trwający obóz w Sochocinie i przyjedzie do Poznania, by przejść konieczny zabieg. Ten zaplanowany jest na piątek.

Kontuzja - według zapowiedzi lekarza - nie wykluczy go na długo z treningów i Jevtić po kilku dniach od zabiegu powinien wznowić zajęcia. Nie wiadomo jednak, czy zdąży zagrać w którymś z trzech zaplanowanych sparingów.

Jevtić nie dokończył środowego spotkania z Arką Gdynia. Z powodu bólu opuścił boisko po pół godzinie gry, a zastąpił go Maciej Gajos.

Więcej o: