Nowi zawodnicy w Indykpolu AZS. Zostaną gwiazdami zespołu?

Władze Indykpolu AZS Olsztyn podały nazwiska kolejnych dwóch siatkarzy mających reprezentować klub w najbliższym sezonie. Umowy podpisali Czech Jan Hadrava i Holender Hidde Boswinkel.

Obaj zawodnicy są atakującymi, a to właśnie na tej pozycji włodarze AZS-u potrzebowali nowych twarzy. W minionym sezonie o sile w tym elemencie gry stanowili: Paweł Adamajtis, Bram Van Der Dries i pozyskany na zasadzie transferu medycznego Mikko Oivanen. Żadnego z nich w Olsztynie już nie ma.

Pierwszym z nowych atakujących jest Jan Hadrava. Czech stawiał swoje pierwsze kroki w Dukli Liberec. 25-letni gracz przez ostatnie dwa lata występował w Nantes Reze. Sportowiec był jedną z wyróżniających się postaci we francuskiej lidze - został czwartym najlepszym punktującym rozgrywek. Po zakończeniu sezonu siatkarz opuścił Francję i zamienił ją na stolicę Warmii i Mazur. Zawodnik podpisał dwuletni kontrakt.

Co ciekawe, fani siatkówki mogą kojarzyć Hadravę również z plażowej odmiany tej dyscypliny sportu. W 2013 roku w parze z Robertem Kufą zajął 17. lokatę na Mistrzostwach Świata w Starych Jabłonkach.

Kolejnym nowym zawodnikiem w ekipie AZS-u jest Hidde Boswinkel. Holender swoją przygodę z siatkówką zaczął w TT Papendal Arnhem. W minionym sezonie bronił barw włoskiego CMC Ravenna. Dwa lata temu znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Holandii na Ligę Światową. Umowa między zawodnikiem, a zespołem z Kortowa obowiązywać będzie przez najbliższy rok.

W kadrze Indykpolu AZS Olsztyn jest coraz mniej niewiadomych. Zespół przeszedł wiele zmian personalnych. W nadchodzących rozgrywkach w klubie zagra dziewięciu nowych siatkarzy. Wcześniej zespół z Kortowa zakontraktował przyjmujących: Jakuba Kochanowskiego, Adriana Buchowskiego, Aleksandra Śliwkę i Wojciecha Włodarczyka. Do olsztyńskiej drużyny dołączyli także środkowy Daniel Pliński, rozgrywający Łukasz Makowski i dwaj nowi libero: Michał Żurek i Jakub Zabłocki.

Więcej o: