Nowy zawodnik Pogoni ma prawnika, który wie jak rozwiązywać problemy z kontraktami

We wtorek oficjalna strona bułgarskiego klubu Beroe Stara Zagora wydała oświadczenie, w którym pisze, że Spas Delev jednostronnie rozwiązał swój kontrakt i złamał przy tym międzynarodowe przepisy.

Bułgarzy zaznaczają, że będą domagali się swoich praw przed odpowiednimi instancjami, ponieważ skrzydłowy sam zerwał umowę, która miała obowiązywać jeszcze przez rok. Delev zdążył się już jednak na trzy lata związać z Pogonią jako wolny zawodnik i wygląda na to, że klub ze Starej Zagory niewiele może teraz zrobić. Nie będziemy więc raczej świadkami casusu Ismaela Traore, który zimą nie mógł zostać w Szczecinie, ponieważ jego status był niejasny.

Prawnik z doświadczeniem

Interesy Deleva reprezentuje prawnik Radostin Vasilev, który już 17 czerwca napisał na swojej stronie internetowej, że jego klient rozwiązał kontrakt z Beroe i poszuka nowych wyzwań. Pomocnik był od dłuższego czasu skonfliktowany z kibicami i w połowie maja zadeklarował, że chce odejść z klubu. Zdaniem prawnika do żądnych uchybień więc nie doszło.

Vasilev to jeden z najbardziej znanych prawników pracujących w bułgarskim futbolu. Jego agencja zajmuje się między innymi sprawą CSKA Sofia (najbardziej utytułowany klub w kraju), które w zeszłym roku z powodu kłopotów finansowych zostało zdegradowane do III ligi. Reprezentuje również interesy między innymi Edenilsona Bergonsiego (w zeszłym roku testowany latem w Pogoni) czy Antona Karaczanakowa z Cracovii.

Wie jak to się robi

Prawnik wielokrotnie obronną ręką wychodził też z sytuacji podobnych do tej Deleva. Na jego stronie jest sporo informacji na temat wygranych spraw z FIFA. 3 czerwca jego klient Gerasim Zakov świętował zwycięstwo w sporze z jednym z klubów z Tajlandii. Wcześniej Vasilev pomógł też odejść ze Starej Zagory Juniorowi Mapuku, który trafił do Egiptu.

Jeżeli Pogoń bez problemu zgłosi zawodnika do rozgrywek ekstraklasy, cała sprawa rozejdzie się po kościach.