Rio 2016. Pierwszy siatkarz Asseco Resovii pewny gry na igrzyskach

Amerykanin Thomas Jaeschke z Asseco Resovii znalazł się w kadrze swojego kraju na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Amerykanie jako pierwsi podali skład na najważniejszą imprezę roku.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Większość trenerów wstrzymuje się jeszcze z podaniem składu na igrzyska, testując zawodników podczas Ligi Światowej. Szkoleniowiec Amerykanów, John Speraw nie czekał jednak na koniec tej imprezy i już wybrał dwunastkę, która poleci do Rio de Janeiro.

W składzie Amerykanów znalazł się m.in. przyjmujący Asseco Resovii Thomas Jaeschke, który w minionym sezonie przeniósł się z USA do Rzeszowa. Jaeschke w ostatnim turnieju Ligi Światowej w miniony weekend nie występował z powodu drobnego urazu, ale szkoleniowiec liczy na niego w kontekście igrzysk.

Amerykanie turniej olimpijski rozpoczną od meczu z Kanadą 7 sierpnia. W ekipie Kanadyjczyków powinno się znaleźć dwóch innych siatkarzy z Asseco Resovii, Gavin Schmitt i John Gordon Perrin. Do Rio polecieć może też Francuz Thibault Rossard.

Z kolei o miejsce w reprezentacji Polski walczą Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski i Marcin Możdżonek. Wiele wskazuje na to, że do Rio poleci tylko dwóch z nich, a w kraju zostanie któryś ze środkowych.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

źródło: Okazje.info

Więcej o: