Złoty medal Falkowskiej w Mistrzostwach Polski Kadetów

Weronika Falkowska zdobyła złoty medal w grze podwójnej w zawodach rangi mistrzostw Polski, które odbyły się w Warszawie. Reprezentantka RKT Return grała w parze z Anną Hertel.

W grze indywidualnej Falkowska nieco zawiodła oczekiwania i po porażce w trzeciej rundzie ze Stefanią Rogozińską - Dzik (Legia Warszawa) odpadła z rywalizacji o medale.

O wiele lepiej przedstawicielce Returnu poszło w grze podwójnej. Tam Falkowska grając w parze z Anną Hertel (Legia), w drodze do finału pokonała dwie pary, tracąc w meczach zaledwie cztery gemy. W finale tylko pierwszy set - wygrany przez parę Falkowska/Hertel (7:5) - miał wyrównany przebieg. Druga partia to już całkowita dominacja pary radomsko-warszawskiej i triumf 6:1.

Wyniki:

Kadetki: W.Falkowska - Julia Wędrocha /CHTT Chorzów/ 6:2, 6:2 W.Falkowska - Weronika Pociej /Legia W-wa/ 7:5, 6:1 W.Falkowska - Stefania Rogozińska-Dzik /Legia Warszawa/ 3:6, 6:7(2)

W.Falkowska/A.Hertel - BYE W.Falkowska/A.Hertel - Carolina Cerowska(STK Sopot)/Paulina .Mattik(Lechia Tennis Club) 6:1, 6:1 W.Falkowska/A.Hertel - Karolina .Jaśkiewicz(KKT Wrocław)/Izabela Kunat(KTA Wrocław 6:1, 6:1 W.Falkowska/A.Hertel - A.Nadajewska(Advantage Bielsko Biała)/J.Wędrocha 7:5, 6:1