Lech Poznań wypożyczył swojego napastnika do klubu I ligi

Czternasty zespół minionego sezonu w I lidze, Pogoń Siedlce będzie nowym klubem Piotra Kurbiela. Młody napastnik Lecha Poznań został tam wypożyczony na rok, a Pogoń zagwarantowała sobie prawo pierwokupu 21-letniego dziś gracza.

Piotr Kurbiel nie zaistniał na dobre w pierwszym zespole Lecha Poznań. Zadebiutował w nim w sierpniu 2015 roku w wyjazdowym meczu z Videotonem Szekesfehervar. Potem zagrał jeszcze w końcówkach trzech pojedynków ekstraklasy - z Jagiellonią Białystok jeszcze za kadencji Macieja Skorży oraz przeciwko Górnikowi Łęczna i Ruchowi Chorzów już pod wodzą Jana Urbana. W sumie, w pierwszej drużynie Piotr Kurbiel zagrał 38 minut.

Regularnie występował za to w drugim zespole Lecha Poznań. Zdobył dla niego szesnaście bramek i został wicekrólem strzelców grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.

Teraz wychowanek klubu Junior Radom będzie miał okazję sprawdzić się na zapleczu ekstraklasy. Został bowiem wypożyczony do Pogoni Siedlce, która w ostatnim sezonie utrzymała się w I lidze.

Pogoń będzie miała prawo wykupienia 21-lechity po zakończeniu okresu wypożyczenia.

Więcej o: