Administrator Radom na podium siatkarskich MP oldbojów

Drużyna, reprezentująca RTBS Administrator Radom wywalczyła brązowy medal Orlen Mistrzostw Polski Oldbojów w piłce siatkowej. Tak jak w trzech poprzednich latach i tym razem zmagania odbyły się w Drzonkowie.

Medale rozdano w kilku kategoriach wiekowych. Rozegrano w sumie 100 meczów, w których wystąpiło 643 zawodników. Siatkarze z Radomia na podium stanęli w grupie + 35 lat. W ubiegłym roku Administrator sięgnął po złoty medal, pokonując w decydującym spotkaniu ekipę Kędzierzyna- Koźla. Tym razem najpoważniejsi kandydaci do tytułu mistrzowskiego zmierzyli się w półfinale. Rywal zwyciężył 2:0. Dlatego siatkarze z Radomia zagrali o brązowy medal. Konfronytację z Old Volley Team Poznań, drużyna z Radomia rozstrzygnęła w trzech setach.

- To oczywiście forma zabawy. Nie napinaliśmy się strasznie na zwycięstwo, choć wiadomo, że wszyscy, którzy jadą na mistrzostwa chcą wygrać. W zeszłym roku pokonaliśmy zespół z Kędzierzyna-Koźla w półfinale, a w tym roku na tym etapie niestety z nim przegraliśmy. Następnym razem postaramy się zrewanżować - zapewnił Robert Prygiel. Obok trenera Cerradu Czarnych Radom w ekipie brązowych medalistów zagrali doskonale znani kibicom: Daniel Pliński, Łukasz Kruk, Andrzej Stelmach, Piotr Gabrych, Krzysztof Śmigiel, Michał Kalita, Krzysztof Staniec, Marcin Kocik, a także Marcin Pawlak i Tomasz Filipowicz.

Nie było to jedyne osiągnięcie przedstawicieli Radomia. W kategorii +55 lat grając w zespole Sport Partner złoty medal zdobył Andrzej Skorupa. Były znakomity siatkarz Czarnych uznany został też najlepszym rozgrywającym. W tej samej grupie wiekowej broniąc barw ekipy Tornado brązowe medal wywalczyli Robert Mach i Jarosław Surma. Mistrzostwa Polski Oldbojów rozegrano po raz 21.

źródło: Okazje.info