Stal Rzeszów i Resovia w nowej III lidze. Początek sezonu 6 sierpnia

Na 6 sierpnia zaplanowano początek sezonu w zreformowanej III lidze, w której wystąpi m.in. Stal Rzeszów. W sezonie 2016/17 grupa lubelsko-podkarpacka połączona zostanie z grupą małopolsko-świętokrzyską.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Kształt trzecioligowych rozgrywek, w których zagrają piłkarze Stali Rzeszów i Resovii, w nadchodzącym piłkarskim sezonie się zmieni. Czy na korzyść, o tym przekonamy się w przyszłym roku. Liga na pewno będzie ciekawsza, ale też bardziej kosztowna dla zespołów z Podkarpacia, Lubelszczyzny, Małopolski i województwa Świętokrzyskiego.

Po reformie Polskiego Związku Piłki Nożnej drużyny z tych regionów Polski zagrają ze sobą w grupie 4 i powalczą o awans do II ligi. Nie będzie już barażu o awans, co jest dobrą wiadomością. Na centralny szczebel rozgrywek wskoczy najlepszy zespół. Spadek natomiast zanotują trzy najsłabsze ekipy. Niewykluczone, że spadkowiczów będzie więcej, ale tylko wtedy, gdy do grupy 4 zdegradowany zostanie drugoligowiec ze wspomnianych wyżej województw.

Nowa III liga wystartuje najprawdopodobniej 6 sierpnia. Zakończy się początkiem czerwca. Oprócz Stali Rzeszów w zreformowanych rozgrywkach grupy 4 zagra Resovia, Karpaty Krosno, JKS Jarosław, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Avia Świdnik, Garbarnia Kraków, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Soła Oświęcim, Podhale Nowy Targ, Wisła II Kraków, Spartakus Daleszyce, Unia Tarnów, Podlasie Biała Podlaska, Cosmos Nowotaniec, Wierna Małogoszcz. W najbliższą środę poznamy ostatni zespół, który uzupełni skład trzecioligowych rozgrywek. W barażu o awans Bocheński KS zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Trzebinia/Siersza. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: