Rafał Ulatowski w Lechu Poznań. "Zależy nam na jego doświadczeniu i wiedzy"

Rafał Ulatowski podpisał trzyletnią umowę z Lechem Poznań. Były trener m.in. GKS Bełchatów i Cracovii będzie pracował jako szef szkolenia w akademii Kolejorza. - Zależy nam na jego doświadczeniu i wiedzy - mówi wiceprezes klubu Piotr Rutkowski.

Rafał Ulatowski zostanie szefem szkolenia w akademii Lecha Poznań. To nowa funkcja, której zadaniem będzie koordynowanie i sprawowanie pieczy nad pracą trenerów młodzieżowych. Pracę w Kolejorzu Ulatowski rozpocznie 1 lipca, a umowa będzie obowiązywać 3 lata.

- Szkolenie piłkarzy i wprowadzanie ich do pierwszej drużyny to jedna z najważniejszych sfer naszej działalności - mówi wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski. - Kolejorz jest klubem wielkopolskim, bardzo silnie zakorzenionym w regionie, dla którego pragnienie poczucia dumy z wychowanków jest bardzo ważne. Chcemy, by młodzi absolwenci Akademii trafiali do pierwszego zespołu i takie uczucia wywoływali u każdego kibica pojawiającego się na stadionie przy Bułgarskiej.

Do tej pory funkcja szefa szkolenia w akademii nie funkcjonowała. Stanowisko to jest powszechne w wielu klubach Bundesligi, istnieje też m.in. w Feyenoordzie Rotterdam czy FC Basel.

- Dla Rafała Ulatowskiego to nowa rola. Zależy nam na tym, by jego doświadczenie i wiedza służyły trenerom młodzieżowym. Chcemy ich zachęcić do kreatywnego podejścia do zawodu, a nowy szef szkolenia ma dawać im świeże spojrzenie na ich pracę i często prowokować do konstruktywnej dyskusji, której efektem będą sukcesy naszych wychowanków. Zwłaszcza w I drużynie - tłumaczy wiceprezes.

Nasza rozmowa z nowym szefem szkolenia w akademii - TUTAJ . - Przez te lata nauczyłem się jednego: że czasami lepiej dla trenera jest nie wchodzić do jednego czy drugiego klubu w nieodpowiednim czasie - mówi nam Rafał Ulatowski.

Więcej o: