Karatecy Dragona Radom zdawali na wyższe stopnie [ZDJĘCIA]

Adepci karate kyokushin, ćwiczący w Dragon Fight Club Radom przystąpili do egzaminów na wyższe stopnie. Dla wielu z nich były to pierwsze osiągnięcia w tej dyscyplinie sportów walki.

Egzaminy na wyższe stopnie w karate kyokushin, czyli tzw. kyu to zawsze nie lada wydarzenie. Wszak adepci, a także dorośli po miesięcznych przygotowaniach musieli wykazać się znajomością technik walki, tradycyjnego słownictwa, zwrotów i komend, które są nierozłączna częścią karate kyokushin. Egzamin odbył się w siedzibie klubu przy ul. Tybla. O wyższe stopnie starało się łącznie 206 zawodniczek i zawodników. Egzaminatorem był sensei - trener Mirosław Guzik (4 dan).

- Egzamin stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwsza część polegała na sprawdzeniu umiejętności teoretycznych zawodników. Następnie sensei Mirek weryfikował umiejętności praktyczne, technikę (pozycje, bloki, uderzenia, kopnięcia, kata). Ostatnią częścią testu było sprawdzenie sprawności fizycznej fighterów Dragona, które polegało na wykonaniu zestawu ćwiczeń siłowo - sprawnościowych (pompki, brzuszki, przysiady, grzbiety, przewroty, kołyski). Po czterogodzinnych zmaganiach zawodnicy, którzy poprawnie zaliczyli egzamin mogli się cieszyć z osiągniętego celu jakim był wyższy stopień w karate kyokushin. Zmęczeni, spragnieni, spoceni Fighterzy zrozumieli czym jest Droga Prawdy, którą wybrali - Droga Kyokushin - relacjonował Łukasz Guzik, sensei w radomskim klubie.