Reprezentant Bułgarii nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin

26-letni skrzydłowy Spas Delev w poniedziałek podpisał trzyletnią umowę z Pogonią Szczecin.

W minionym sezonie Delev reprezentował barwy bułgarskiego Beroe Stara Zagora. Był kluczowym zawodnikiem tego klubu, z którym zajął trzecie miejsce i zakwalifikował się do Ligi Europy. Zawodnik strzelił 4 gole i zaliczył aż 9 asyst. Wcześniej grał w innych czołowych klubach tej ligi CSKA Sofia i Lokomotivie Płodiw. Ma za sobą także epizod w hiszpańskim drugoligowcu z Wysp Kanaryjskich (Las Palmas) oraz tureckim Mersin IY, gdzie minął się z byłym piłkarzem Pogoni Marcinem Robakiem.

W przeszłości zainteresowane pozyskaniem Deleva były między innymi Wisła Kraków i Legia Warszawa.

Reprezentacyjne skrzydła

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że możemy dziś oficjalnie potwierdzić transfer Deleva do Pogoni - mówi dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. - Długo szukaliśmy zawodnika o takich parametrach i jesteśmy przekonani, że swoją grą podniesie poziom rywalizacji w naszym klubie.

Pogoń będzie miała teraz na skrzydłach dwóch reprezentantów swoich krajów. Delev jest bowiem regularnie powoływany do kadry Bułgarii (12 występów). Po drugiej stronie będzie natomiast biegał Adam Gyurcso, który był blisko wylotu na mistrzostwa Europy z reprezentacją Węgier.

Numer po Dwaliszwilim

Delev ma 170 cm wzrostu. W Pogoni będzie grał z numerem 11, z którym wcześniej występował Wladimer Dwaliszwili. Gruzin w poniedziałek za porozumieniem rozwiązał jednak swój kontrakt ze szczecińskim klubem.

To najprawdopodobniej koniec ruchów kadrowych w zespole portowców. Do klubu dołączyli poza Delevem Kamil Drygas, David Niepsuj oraz włączony z kadry rezerw Japończyk Seyia Kitano. Pogoń opuszczą natomiast wspominany Dwaliszwili, a także Miłosz Przybecki i Michał Walski. Szefostwo klubu nie jest też zainteresowane usługami wracającego z wypożyczenia bramkarza Radosława Janukiewicza.

źródło: Okazje.info