Mistrz Świata kadetów zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn

Jakub Kochanowski jest kolejnym zawodnkiem, który w przyszłym sezonie będzie występował na siatkarskich parkietach w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur. Kontrakt młodego siatkarza z klubem będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata.

Jakub Kochanowski jest wychowankiem MOSiR-u Giżycko. Choć trzy lata temu związał się długoterminowym kontraktem z Indykpolem AZS Olsztyn, to dopiero od przyszłego sezonu kibice będą mogli go podziwiać na siatkarskich parkietach w barwach klubu ze stolicy Warmii i Mazur. W 2013 roku środkowy został uczeniem oraz zawodnikiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Jej zadaniem jest wychowanie przyszłych reprezentantów Polski.

19-letni siatkarz mimo swojego młodego wieku ma na swoim koncie znaczące osiągnięcia. W zeszłym roku, jako kapitan reprezentacji Polski kadetów został wraz z kolegami z drużyny mistrzem Świata oraz Europy. Młody sportowiec obecnie przygotowuje się wraz z reprezentacją do mistrzostw Europy do lat 20, które odbędą się we wrześniu w Bułgarii.

Władze Indykpolu AZS Olsztyn do tej pory ogłosiły następujących zawodników: Paweł Woicki (rozgrywający, przedłużenie kontraktu), Miłosz Zniszczoł (środkowy, przedłużenie kontraktu), Łukasz Makowski (rozgrywający, przejście z TSV Unterchaching), Aleksander Śliwka (przyjmujący, wypożyczenie z Asseco Resovii Rzeszów), Michał Żurek (libero, przejście z Łuczniczki Bydgoszcz), Wojciech Włodarczyk (przyjmujący, przejście z Curpum Lubin), Daniel Pliński (środkowy, przejście z Cerradu Czarnych Radom) oraz Adrian Buchowski (przyjmujący, przejście z Effectora Kielce).

źródło: Okazje.info

Więcej o: