Dziś losowanie eliminacji Ligi Europy. Zagłębie Lubin pozna pierwszego rywala

Dziś w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie par, które będą rywalizować o awans do europejskich pucharów. Zagłębie Lubin pozna drużynę, z którą zmierzy się 30 czerwca i 6 lipca w ramach I rundy eliminacji Ligi Europy.

"Miedziowi" w I rundzie będą rozstawieni. To znaczy, że trafią na teoretycznie słabszego rywala. Lubinianie w tej fazie rozgrywek mogą zatem wylosować np. czwartą drużynę Słowenii ND Gorica, węgierski MTK Budapeszt czy któregoś z niedawnych pucharowych rywali Śląska Wrocław - Budućnost Podgorica lub Rudar Pljevlja z Czarnogóry.

Przy odrobinie szczęścia Zagłębie może trafić na jedną z półamatorskich drużyn, np. Europa FC z Gibraltaru, UE Santa Coloma z Andory bądź SP La Fiorita z San Marino. Z kolei o pechu będą mogli mówić piłkarze z Lubina, gdy wylosują, którąś z drużyn ze wschodu, np. Ordabasy Szymkent z Kazachstanu, czy ormiański FC Shirak lub azerski Kapaz PFK.

Podczas dzisiejszego losowania w Nyonie, "Miedziowi" poznają również potencjalnego kandydata w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Pierwsze losowanie rozpocznie się o godz. 13, drugie o godz. 14.30.

Z polskich klubów poza Zagłębiem, walkę od I rundy w europejskich pucharach rozpoczyna jeszcze Cracovia. Piast Gliwice rywalizację w Lidze Europy rozpocznie od II rundy. Mistrz Polski Legia Warszawa powalczy o fazę grupową Ligi Mistrzów. Rozgrywki na międzynarodowej arenie rozpocznie od II rundy eliminacji (losowanie eliminacji Ligi Mistrzów dziś).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.