Mechanik Radomsko - Widzew Łódź 1:1. Wynik nieważny, jest awans!

Gdybyśmy mieli wybrać najmniej ciekawy wiosenny mecz Widzewa, z pewnością byłoby to spotkanie z Mechanikiem Radomsko

Widzew zapewnił sobie awans do III ligi już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Pierwsze szampany zostały otwarte po meczu ze Zjednoczonymi Stryków, a wyniki spotkań z Borutą Zgierz i Mechanikiem były już nieistotne. - Mamy ambitny zespół i chcemy zakończyć rundę jako niepokonana drużyna - zapowiadał jednak trener Marcin Płuska.

W meczu z Borutą szansę dostali zmiennicy: Michał Bondara, Krzysztof Możdżonek, Daniel Bończak czy Damian Kozieł. Niespodziewanie na zakończenie sezonu trener postawił na najsilniejszą jedenastkę. Mimo to widzewiacy zagrali słabo, stwarzając niewiele okazji do zdobycia gola. Łódzkim piłkarzom trudno było się jednak skoncentrować, ponieważ upragniony awans był już pewny, a kilkadziesiąt minut po ostatnim gwizdku mieli wspólnie z kibicami świętować sukces.

Gole padły dopiero w drugiej połowie. Wynik otworzył Przemysław Rodak strzałem z dystansu. Radość nie trwała jednak długo, bowiem niespełna pięć minut później Mechanik wyrównał. Gdy mecz wreszcie się zakończył, piłkarze szybko przenieśli się do odkrytego autobusu, którym jechali w pochodzie wspólnie z kibicami, a fani zgromadzili się na przemarsz przed stadionem.

Widzew pozostał zespołem niepokonanym w rundzie wiosennej. Nawet w IV lidze to spory wyczyn. Teraz piłkarze dostaną kilkanaście dni wolnego, ale będą trenować indywidualnie. Przygotowania do trzecioligowego sezonu rozpoczną 7 lipca, a w planach jest m.in. obóz przygotowawczy w Wolborzu. Rozgrywki mają wystartować w drugi weekend sierpnia.

Widzew - Mechanik Radomsko 1:1 (0:0)

Gole: Rodak (59.) - Tazbir (63.)

Widzew: Sokołowicz - Bartos (90. Bondara), Czaplarski, Rodak (75. Kaczyński), Gromek - Budka, Okachi , Bończak, Strus - Zawodziński (82. Możdżonek) - Kowalczyk (72. Tlaga )

Mechanik: Dawid - Lewacki, Perliński, Frączyk, Michalski - Szymczak, Nowak (80. Dryja), Krawczykowski , Tazbir, Piasecki - Walioszczyk

Końcowa tabela IV ligi

Widzew awansował do III ligi, a sześć ostatnich drużyn spadło do klasy okręgowej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.