Jeszcze trzy wolne miejsca w kadrze Cerradu Czarnych

Mozolne, ale przemyślane ruchy kadrowe w ekipie siatkarzy Cerradu Czarnych Radom powodują, że skład radomskiej drużyny na sezon rozgrywkowy PlusLigi 2016/2017 nabiera realnych kształtów. W zespole trenera Roberta Prygla pozostały jeszcze trzy wolne miejsca.

W okresie posezonowym w Cerrad Czarnych zaszły znaczące zmiany w kadrze. Drużynę opuściło kilku zawodników, a w ich miejsce sprowadzono następców. Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z gruntowną przebudową radomskiego zespołu. Do plusligowej ekipy z Radomia dołączyli reprezentanci USA: środkowy David Smith oraz libero Dustin Watten. Drużynę wzmocnili również mistrzowie świata i Europy kadetów, czyli atakujący Jakub Ziobrowski i przyjmujący Tomasz Fornal. W Czarnych zagra także Łukasz Wiese, ostatnio gracz Łuczniczki Bydgoszcz, oraz wracający do macierzystego klubu rozgrywający Kacper Gonciarz. Trener radomian Robert Prygiel postawił także na utalentowanego wychowanka Piotra Filipowicza, który zajmie pozycję libero. W radomskim teamie wciąż będą występować atakujący Bartłomiej Bołądź oraz środkowi Michał Ostrowski i Jakub Zwiech. Z klubu odeszli natomiast: Daniel Piński, Lukas Kampa, Artur Szalpuk, Patryk Szczurek, Bartłomiej Grzechnik, Igor Grobelny, Neven Majstorović, Adam Kowalski. Kadra nie jest jeszcze zamknięta i do zespołu dołączy jeszcze co najmniej trzech graczy.

- Jestem zadowolony z prac nad budową nowego zespołu. Nie ukrywam, że nauczyłem się cierpliwości. Przy kompletowaniu drużyny pośpiech jest złym doradcą. Dlatego spokojnie, powoli zmierzamy do końca skompletowania kadry. Jeszcze nie jest ona pełna, ale liczę, że w najbliższych dniach sfinalizujemy umowy z co najmniej dwoma siatkarzami. Chodzi o przyjmującego i rozgrywającego. Zostanie nam jeszcze do obsadzenia pozycja środkowego, ale i w tym przypadku jest już blisko rozstrzygnięcia - skomentował trener Prygiel.

Tymczasem na giełdzie nazwisk pojawiają się zawodnicy, którzy są przymierzani do kadry radomian. I choć klub z miasta nad Mleczną nie komentuje tych doniesień, to można poinformować, że niewykluczony jest powrót do Radomia Michała Kędzierskiego. Zawodnik jest rozgrywającym i ostatni sezon spędził w Effectorze Kielce. Z nieoficjalnych informacji wynika, że gracz jest zainteresowany ponowną grą w barwach radomskiego klubu. Problem polega jednak na tym, że popularny "Kędzior" ma wciąż ważny kontrakt z kielczanami. Jego przenosiny do Radomia są zatem uzależnione przede wszystkim od władz Effectora. Z Cerrad Czarnymi jest też wiązany przyjmujący Jakub Urbanowicz, przyjmujący, który poprzedni sezon spędził w pierwszoligowym Ślepsku Suwałki.

Znany jest już także wstępny plan przygotowań radomian do nowego sezonu. Gracze trenera Prygla maja rozpocząć pracę zaraz na początku sierpnia. W planach jest rozegranie minimum dziesięciu spotkań sparingowych. Jednym z etapów ma być turniej - Memoriał Janusza Sobola, który ma się odbyć w Radomiu.

Warto wiedzieć

Jest praktycznie przesądzone, że w sezonie 2016/17 w PlusLidze zagra 16 zespołów. O powiększeniu liczby zespołów spekulowano od zakończenia minionych rozgrywek. Większość klubów sprzeciwiała się takiemu rozwiązaniu, ale forsowany przez prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka pomysł najpewniej zostanie zrealizowany. GKS Katowice i Espadon Szczecin pozytywnie przeszły audyt, chętnych do opuszczenia PlusLigi nie ma, dlatego poszerzenie ligi do 16 drużyn wkrótce stanie się faktem. Decyzja ma zapaść w sobotę 25 czerwca podczas spotkania prezesów klubów PlusLigi. Wtedy również zatwierdzony zostanie system rozgrywek oraz terminarz. Dziś wygląda na to, że sezon 2016/17 rozpocznie się w pierwszy weekend października, dokładnie 1-2 października.

źródło: Okazje.info

Więcej o: