Piłkarze IV ligi zakończyli sezon. Spadł tylko KS Warka

Trzech reprezentantów miał region radomski w rozgrywkach IV ligi na Mazowszu. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Orła Wierzbica, którzy uplasowali się na szóstym miejscu.

Dobiegł końca sezon 2015/2016 w IV lidze gr. południowej. O ile do ostatniej kolejki toczyła się w nim walka o awans - ostatecznie wywalczyła go Victoria Sulejówek, tak zespoły z regionu radomskiego już wcześniej poznali swoją piłkarską przyszłość.

Niestety z rozgrywkami pożegnał się ich beniaminek a więc Klub Sportowy Warka. W ostatniej kolejce zawodnicy trenowani przez Wojciecha Kupca ulegli 1:2 Orłowi Wierzbica i z dorobkiem zaledwie 19 punktów w 34 meczach - uplasowali się na przedostatnim - 17 miejscu.

Aż 2:7 z Mszcznowianką Mszczonów przegrała u siebie Szydłowianka Szydłowiec i tym niezbyt miłym akcentem pożegnała się ze swoimi kibicami. Zespół Andrzeja Koniarczyka ostatecznie zajął 10 miejsce i zgromadził 46 punktów.

W końcu Orzeł Wierzbica a więc nasz trzeci przedstawiciel na tym szczeblu - zgromadził 55 punktów co pozwoliło na zajęcie wysokiej szóstej lokaty.

Warto przypomnieć, że w najbliższym sezonie IV ligi gr. południowej, do Szydłowianki i Orła dołączą jeszcze: Broń Radom, Oskar Przysucha, Pilica Białobrzegi, Energia Kozienice (spadkowicze) a także Proch Pionki (beniaminek). Tak więc ROZPN reprezentowany będzie przez siedem drużyn.

Więcej o: