Lech Poznań. Trzech zawodników Lecha Poznań kontuzjowanych. Czwarty nabawił się urazu w sparingu

Radosław Majewski, Nicki Bille i Darko Jevtić zmagają się z drobnymi urazami. W sobotnim meczu Lecha Poznań z Victorią Września kontuzji nabawił się młody obrońca Robert Gumny.

Trener Jan Urban zapewnia jednak, że nie są to urazy wyłączające tych zawodników na dłuższy okres. - Z oględzin tych kontuzji wynika, że wszyscy powinni być gotowi na pierwszy trening podczas zgrupowania. Nie są to groźne urazy i powinni być do naszej dyspozycji od początku obozu - mówi trener na łamach oficjalnej strony klubu.

Radosław Majewski dopiero w czwartek dołączył do drużyny, z kolei Nicki Bille i Darko Jevtić trenowali z zespołem od poniedziałku, czyli od pierwszego dnia przygotowań. Do trójki kontuzjowanych w sobotę dołączył Robert Gumny, który doznał stłuczenia ścięgna Achillesa podczas sparingu z Victorią Września. 18-latek wyszedł na ten mecz w pierwszym składzie i miał grać także w drugiej połowie, jednak uraz mu to uniemożliwił.

W poniedziałek 20 czerwca lechici wyjadą na dziesięciodniowy obóz do Sochocina. Pierwszy mecz sezonu 2016/17 Kolejorz rozegra 7 lipca, gdy ich przeciwnikiem w walce o Superpuchar Polski będzie Legia Warszawa.

Więcej o: