Lech Poznań gra pierwszy sparing przed nowym sezonem

Lech Poznań zagra w sobotę sparing z IV-ligową Victorią Września na jej boisku. Starcie rozpocznie się o godz. 15. W zespole Kolejorza zabraknie jednak kilku ważnych piłkarzy.

Piłkarze Lecha Poznań mieli w tym roku wyjątkowo długie urlopy, bo poza klubem przebywali aż cztery tygodnie. W poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze treningi przebiegały pod znakiem badań i różnorakich testów fizycznych. Na pierwszy sprawdzian piłkarski przyjdzie czas w sobotę, gdy Kolejorz zmierzy się z IV-ligową Victorią Września, z okazji 85-lecia tego wielkopolskiego klubu.

W zespole Jana Urbana zabraknie jednak kilku ważnych graczy. Z nowych twarzy w sparingu nie wystąpi skrzydłowy Maciej Makuszewski, który akurat na ten weekend ma zaplanowany... ślub. Datę zmiany stanu cywilnego planował dużo wcześniej, gdy jeszcze nie wiedział, że będzie grał w Kolejorzu, dlatego sztab szkoleniowy zgodził się dać piłkarzowi wolne.

Zabraknie też kadrowiczów - Tamasa Kadara i Karola Linettego, który wraz ze swoimi reprezentacjami narodowymi przebywają na Euro 2016 we Francji. Węgier w sobotę rozegra drugie spotkanie na mistrzostwach Europy, a rywalem będzie Islandia. Linetty na razie mecze Euro 2016 ogląda z ławki rezerwowych. We Wrześni nie wystąpi też Fin Paulus Arajuuri, który już po zakończeniu sezonu wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Finlandii i z tego powodu otrzymał dłuższy urlop. Do zajęć wróci w poniedziałek, gdy z całym zespołem Kolejorza wyjedzie na dziesięciodniowe zgrupowanie do hotelu Bonifacio niedaleko Sochocina na Mazowszu.

Początek sparingu Lecha Poznań z Victorią Września w sobotę o godz. 15. Transmisję meczu przeprowadzi klubowa telewizja Lech TV.

Więcej o: