Brazylijski obrońca pozostaje w Górniku

W zespole występującego w piłkarskiej ekstraklasie Górnika nadal będzie grał Leandro. Klub z Łęcznej przedłużył kontrakt z Brazylijczykiem.

Występujący na lewej obronie 32-letni zawodnik trafił do Górnika w ubiegłym sezonie. Wcześniej Leandro Messias dos Santos grał w Koronie Kielce, a do Polski trafił z Ukrainy, gdzie przez kilka sezonów bronił barw m.in. Zakarpatii Użhorod, Tawriji Symferopol i Wołynia Łuck. W minionych rozgrywkach rozegrał 32 spotkania o zdobył jednego gola. -Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem nowy kontrakt. Rok temu walczyliśmy o utrzymanie do ostatniej kolejki i teraz mam nadzieję, że osiągniemy lepszy rezultat. Dobrze mieszka mi się na Lubelszczyźnie i równie dobrze czuję się w Górniku. Wokół klubu jest fajna atmosfera i fantastyczni kibice - mówi ma klubowej stronie internetowej Leandro.

Warto przypomnieć, że wcześniej nowe umowy z Górnikiem klubem podpisali bramkarz Sergiusz Prusak i napastnik Przemysław Pitry. Natomiast rozwiązano kontrakt z bramkarzem Dziugasem Bartkusem, do Lecha Poznań wrócił wypożyczony Jan Bednarek, najprawdopodobniej we Wrocławiu znowu się znajdzie Krzysztof Danielewicz, Veljko Nikitović kończy karierę, a Marquitos także rozstanie się z Łęczną.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU